• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) mocno w górę. EOS może zostać liderem rynku dzięki Blockchain Service Network

Bitcoin (BTC) wraz z całym rynkiem zalicza solidne odbicie po świetnych informacjach, które napłynęły z Chin. jednak największym zwycięzcą może okazać się EOS.

Blockchain lada dzień wykona krok milowy

Druga co do wielkości potęga gospodarcza na świecie czyli Chiny, uruchomią 25 kwietnia 2020 roku krajową platformę Blockchain. To doskonała reklama oraz pewnego rodzaju informacja o akceptacji rynku kryptowalut w tym ogromnym kraju. W przeszłości mieliśmy do czynienia z huśtawką decyzji w tej kwestii. Kryptowaluty były wielokrotnie banowane, a potem ponowne legalizowane. Powstanie chińskiej platformy narodowej: The Blockchain Service Network (BSN) powinno tę sprawę załatwić raz na zawsze. Platforma będzie scentralizowana i pozwoli programistom tworzyć aplikacje w oparciu o różne technologie. Wśród tego grona znajdzie się EOS, który od dawna ma chrapkę by zdetronizować Ethereum (najpopularniejszą tego typu kryptowalutę). Miłośnicy wciąż egzotycznego rynku prawdopodobnie nie są zachwyceni tym, że wszystko zmierza małymi krokami do centralizacji. Jeszcze kilka lat temu mówiąc o kryptowalutach, myślało się o pełnej anonimowości i wizji całkowitego zdecentralizowania świata.

Jaki jest cel Blockchain Service Network?

Głównym celem BSN jest zmniejszenie kosztów tworzenia aplikacji. Deweloperzy będą mieli do dyspozycji kilka korporacyjnych protokołów, a nawet łańcuchy publiczne. Te działania sprawią, że Chiny staną się liderem innowacji na świecie w dziedzinie nowych technologii opartych o blockchain. Jest to pewnego rodzaju odpowiedź na wypadek pojawiania się na rynku nowych projektów jak na przykład Libra na Facebooku. Leon Li, dyrektor generalny Huobi Group powiedział: „Zaprojektowany w celu ujednolicenia rozdrobnionego rynku, BSN to publiczna sieć typu cross-cloud, cross-portal i cross-framework, która umożliwia programistom łatwe i niedrogie opracowywanie, wdrażanie, obsługę i utrzymywanie dozwolonych… oraz niedozwolonych aplikacji i węzłów blockchain”. Początkowo wprowadzone będą zarówno EOS jak i ETH, jednak z czasem może się okazać, że pozostanie wybrany wyłącznie EOS. Jest to bowiem najlepiej działająca technologia w historii blockchain. Bardzo ciekawa jest kwestia prywatności. Chiński rząd zastanawia się czy jako scentralizowana platforma, mają oni uprawnienia do monitorowania transakcji. Według białej księgi transakcje w ramach aplikacji powinny być prywatne, ale nie określa czy organ może je monitorować.

Sytuacja na rynku kryptowalut

Informacja o planach rozwojowych branży bardzo dobrze wpłynęła na kursy zdecydowanej większości kryptowalut. Bitcon (BTC) zaliczył dzisiaj mocny 10% rajd od dołka na poziomie około 6500$ do maksimum powyżej 7100$. Obecnie notowany jest po 7022$.

BTC 1day

 Wykres BTC/USD (wykres 1-dniowy)

Patrząc na wykres z szerszej perspektywy, widać wyraźnie, iż obecne wzmocnienie Bitcoina niewiele zmienia. Kurs wciąż znajduje się w bardzo dużej odległości od historycznych szczytów, pomimo że już niedługo, bo 25 maja 2020 roku będziemy mieli kolejny halving, czyli zwiększenie nagrody za wydobycie. Wydarzenie to przez wielu obserwatorów rynku było uważane za pretekst do spektakularnych wzrostów. Inwestorzy póki co mogą być zawiedzeni postawą kryptowaluty Bitcoin (BTC)

 BTC 3y

Wykres BTC/USD (wykres 3-letni)

 

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk