• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) lepszy do płatności niż zwykłe waluty? Kurs bitcoina załamuje inwestorów

Mówi się, że najważniejszą zasadą na rynku jest, aby nie tracić. Jednak patrząc na notowania kryptowaluty bitcoin (BTC), można przypuszczać, iż wielu inwestorów wolałoby już zaksięgować niewielką stratę i móc szukać kolejnych okazji rynkowych, niż patrzeć jak kurs bitcoina od niemal 3 miesięcy stoi praktycznie w miejscu.

Bitcoin (BTC)- czy ktoś tu jeszcze handluje?

Na każdym instrumencie pojawiają się co jakiś czas męczące konsolidacje, jednak to, co prezentuje w ostatnich tygodniach kurs bitcoina, jest wręcz nieprawdopodobne. Różnica pomiędzy ekstremami z obecnego tygodnia wynosi 3%. Jak tak dalej pójdzie, to się okaże, że kurs bitcoina jest bardziej stabilny od standardowych walut.

Czy kryptowalutę bitcoin (BTC) traktować jak cyfrowe złoto lub jeden z „indeksów”?

Wielokrotnie pojawiała się w historii bitcoina teoria, że jest on cyfrowym złotem. Niestety, wykres tego nie potwierdza. Podczas gdy złoto pnie się systematycznie do góry, ewentualnie przechodzi korektę płaską, kurs bitcoina zachowuje się dokładnie odwrotnie- osuwa się z konsolidacyjnymi przerwami.

 BTC 1

Wykres 1: Porównanie kursu bitcoina i złota (5 dni)

Kolejna teoria mówi o tym, że kurs bitcoina został przejęty przez Wall Street, dlatego porusza się dokładnie tak samo jak główne indeksy. Również ona została w obecnym tygodniu podważona, ponieważ indeksy zachowały się zdecydowanie lepiej.

BTC 2 

Wykres 2: Porównanie kursu bitcoina z indeksami S&P500 oraz DAX (5 dni)

Czy może być jeszcze gorzej

Zmienność na kryptowalucie bitcoin (BTC) zamarła wraz z nadejściem halvingu. Przypomnijmy, iż jest to zmniejszenie nagrody dla górników za wykopywanie bitcoinów. Teoretycznie zmniejszenie podaży powinno wywołać wzrost kursu bitcoina. Niestety tak się nie stało, co świadczy o typowo spekulacyjnym charakterze tamtych zagrywek. Miejmy nadzieję, że na kolejne szaleństwo na bitcoinie BTC nie trzeba będzie czekać 4 lata. Właśnie tyle czasu dzieli nas od kolejnego halvingu.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk