• Odbierz prezent
Bitcoin BTC kontratakuje. Kurs bitcoina zaliczył kolejny rajd w górę! Uwaga na…

Po tym jak kurs bitcoina zawrócił po wyjściu z konsolidacji górą, mogło się wydawać, że czekać nas będą bolesne spadki. Jednak nic z tych rzeczy. Póki co kurs bitcoina nie daje się zepchnąć w dół rynkowym niedźwiedziom. Jednak cały czas należy być czujnym, ponieważ na kryptowalucie bitcoin (BTC) może się kształtować bardzo ryzykowana struktura.

Jak wygląda obecnie sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Zgodnie z oczekiwaniami, kurs bitcoina nadbijał zarówno górne jak i dolne ograniczenie konsolidacji. Następnie wyszedł z niej górą, co powinno się przyczynić do trwałego wzrostu. Jednak po bardzo krótkim czasie bitcoin (BTC) ponownie do niej wrócił. To z kolei miało negatywny wydźwięk, mogący sugerować, iż kurs bitcoina ulegnie poważniejszej deprecjacji. Zamiast tego mamy kolejną próbę przejęcia sytuacji na kryptowalucie bitcoin (BTC) przez rynkowe byki. Kurs bitcoina ponownie pnie się dynamicznie w górę. Wczoraj skala zwyżki kryptowaluty bitcoin (BTC) wyniosła niemal +7%, natomiast dzisiaj wzrost ten jest kontynuowany.

 BTC 1

Wykres 1: Notowania kryptowaluty bitcoin BTC (1 miesiąc)

Bardzo niebezpieczna formacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Ponownie wszystko wygląda bardzo optymistycznie na kryptowalucie bitcoin (BTC), jednak właśnie w takich sytuacjach należy zachować szczególną czujność. Istnieje bowiem ryzyko ukształtowania formacji odwracającej trend zwanej głową z ramionami (RGR). Oczywiście w tym momencie nie ma o niej mowy, ponieważ kurs bitcoin rośnie, jednak warto mieć na uwadze możliwość wytworzenia się takiej struktury.

 BTC 2

Wykres 2: Notowania kryptowaluty bitcoin BTC (1 miesiąc)

Gdyby doszło do załamania notowań, a kurs bitcoina by zawrócił z obecnych poziomów, wtedy moglibyśmy mówić o dużym prawdopodobieństwie powstanie głowy z ramionami. Jest to o tyle niebezpieczna formacja, że kończy ona poprzedzający ją trend. Gdyby więc doszło na kryptowalucie bitcoin (BTC) do RGR-a, wtedy kurs bitcoina mógłby ponownie zmierzać w kierunku minimów zlokalizowanych poniżej 4000 dolarów. Do negacji struktury głowy z ramionami doszłoby, gdyby kurs wyszedł trwale powyżej 9500 dolarów, a najlepiej przebił poprzedni szczyt. Przypomnijmy, że kurs bitcoina dzień przez halvingiem osiągnął poziom nieco powyżej okrągłych 10000 dolarów.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk