• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) i Starbucks - platforma Bakkt chce umożliwić płatności kryptowalutami w kawiarniach

Jak w poniedziałek 28 października poinformowała platforma handlowa Bakkt, w pierwszej połowie przyszłego roku na rynek wejdzie aplikacja mobilna, która umożliwi dokonywanie płatności z wykorzystaniem bitcoina (BTC) początkowo w kawiarniach Starbucks. Bakkt to platforma kontraktów terminowych futures na bitcoina, w którą zainwestował m.in. właśnie Starbucks.

 

Intercontinental Exchange, operator platformy Bakkt, zapowiedział w poniedziałek wprowadzenie na rynek aplikacji, która umożliwi natychmiastowe i intuicyjne płatności m.in. w kawiarniach Starbucks z wykorzystaniem bitcoina. Ma ona być dostępna w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie 2020 r.

Warto dodać, że w zeszły piątek (25 października) giełda Bakkt osiągnęła dotychczasową szczytową wartość obrotu, wynoszącą 1179 kontraktów (czyli 1179 BTC).

 

Platforma Bakkt wprowadzi do obrotu oprócz kontraktów terminowych również kontrakty opcyjne na bitcoina, które pojawią się 9 grudnia.

 

Bakkt to platforma handlowa stworzona przez administratora największej giełdy na świecie, jaką jest nowojorska NYSE, w którą zainwestowali tacy giganci jak Starbucks, czy Microsoft; w pełni regulowana i dająca inwestorom instytucjonalnym możliwość nabycia „prawdziwych” kontraktów terminowych z fizyczną dostawą za bitcoina, który dodatkowo zabezpieczony jest w depozytariuszu ubezpieczonym na wypadek potencjalnych ataków hakerskich. Handel na Bakkt ruszył 23 września, jednak komentatorzy rynkowi znacznie przecenili zainteresowanie bitcoinowymi futuresami, czego skutkiem było rozczarowanie słabym startem platformy.

Czytaj także: Bitcoin futures na Bakkt po tygodniu - ogromne oczekiwania i jeszcze większe rozczarowanie

W zeszły poniedziałek ruszyły kontrakty terminowe na bitcoina (BTC) oferowane przez nowojorską giełdę Bakkt, które były jednym z najbardziej oczekiwanych tegorocznych wydarzeń na rynku kryptowalut. Z pierwszymi w historii Wall Street kontraktami futures z „fizyczną dostawą” i tym samym rozliczanymi .. Czytaj
Bitcoin futures na Bakkt po tygodniu - ogromne oczekiwania i jeszcze większe rozczarowanie

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk