• Odbierz prezent
Bitcoin bliski wyłamania. Katastrofa blisko. Ethereum chodzi jak po sznurku

Kurs Bitcoina nie rozpieszcza. Najważniejsza kryptowaluta spadła poniżej 10 000 dolarów. Cały czas utrzymujemy się wewnątrz szerokiej konsolidacji. Niestety zbliżamy się do testu dolnego ograniczenia. Próba ataku na poziom 9000 dolarów może miejsce w każdej chwili. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi 259 miliardów dolarów. Bitcoin odpowiedzialny jest za 67,77% wartości całego rynku. Ostatnie 7 dni przyniosło nieznaczną przecenę najważniejszych kryptowalut. Jedynie kurs Ripple zaliczył nieznaczny wzrost wartości. Druga co do wielkości kryptowaluta wyceniana jest na 198 dolarów.

Kurs Bitcoina bliski przełamania poziomu wsparcia

Kurs Bitcoina BTC/USD aktualnie znajduje się na dolnej linii ograniczającej formacje trójkąta symetrycznego. Sesja poniedziałkowa przyniosła istotną przecenę najważniejszej kryptowaluty. Lada moment możemy być świadkami wybicia dołem z układu trójkąta. To oznaczałoby, że jest większa szansa na odwrócenie trendu wzrostowego niż na jego kontynuację. Najmocniejsza strefa wspierająca kurs Bitcoina znajduje się w przedziale cenowym 9000 - 9400 dolarów. To ewentualne wyłamanie tego poziomu może przynieść mocniejszą przecenę kursu BTC/USD. Spadki mogą być bardzo głębokie. Kolejny poziom stanowią dopiero okolice 7000 dolarów. Dotarcie do tego poziomu oznaczałoby spadki znoszące 25% wartości Bitcoina.

 Wykres Bitcoin kurs BTC/USDWykres Bitcoina. Kurs powinien przetestować poziom wsparcia

Kurs Ethereum zachował się książkowo

W ubiegłym tygodniu sygnalizowałem poziom docelowy, do którego powinien dotrzeć kurs Ethereum ETH/USD. Wynosił on 220 dolarów. Pomiędzy 212, a 233 dolarów mamy do czynienia z silną strefą oporu. Sygnały spadkowe w tamtym rejonie należy traktować bardzo poważnie. Niestety przecena na parze ETH/USD może być jeszcze głębsza. Dużo zależy od zachowania Bitcoina. Jeżeli kurs BTC/USD nie zaliczy istotnej przeceny, to w przypadku Ethereum jest jeszcze szansa na ponowne pokonanie progu 210 dolarów.

Kurs Ethereum wykres ETH/USDWykres Ethereum. Kurs utrzymał się wewnątrz szerokiej konsolidacji. Sygnały spadkowe wewnątrz strefy oporu okazały się być niezwykle skutecznymi

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk