• Odbierz prezent
Bitcoin będzie ważną częścią przyszłości Twittera – mówi Jack Dorsey

CEO Twittera Jack Dorsey w ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie popierał Bitcoina. Niedawno uruchomił nawet fundusz BTC razem z Jay Z. Teraz, Dorsey ujawnił, że Bitcoin, wraz z decentralizacją i sztuczną inteligencją, będzie przyszłością Twittera.

Według niego, produkty takie jak subskrypcja, Commerce, Tip Jar i Super Follows będą mogły być szybsze, jeśli internet będzie miał rodzimą walutę.

Myślę, że jest to duża część naszej przyszłości. Myślę, że istnieje wiele innowacji wykraczających poza samą walutę, szczególnie gdy myślimy o decentralizacji mediów społecznościowych i zapewnieniu większej ilości bodźców ekonomicznych. Więc myślę, że jest to niezwykle ważne dla Twittera i akcjonariuszy Twittera, że będziemy nadal patrzeć na przestrzeń i inwestować agresywnie w nim.

Bitcoin walutą internetu

Podczas rozmowy o wynikach finansowych Twittera za drugi kwartał, Dorsey wspomniał, że najlepszym aktywem, które może stać się walutą internetu jest Bitcoin. Gdy tak się stanie, firma będzie mogła szybciej rozwijać swoje produkty. Jest to pierwszy raz, kiedy Dorsey mówił o integracji Bitcoina w swoich produktach publicznie.

Istnieje oczywista potrzeba tego i uznanie dla niego. I myślę, że otwarty standard, który jest natywny dla Internetu, jest właściwą drogą, dlatego moja uwaga i nasza uwaga ostatecznie skupi się na Bitcoinie.

Dorsey wspomniał, że Bitcoin przypomina mu wczesne dni internetu. Dzięki Bitcoinowi planuje wprowadzić Square Inc, swoją drugą firmę, na rynek zdecentralizowanych usług finansowych. Po rozważeniu, jak kryptowaluty i blockchain mogą pomóc zrewolucjonizować przemysł muzyczny, nabył większościowe udziały w serwisie muzycznym Tidal Jaya-Z.

Twitter rozwija się najszybciej od 2014 roku

Akcje Twittera wzrosły o 9 procent, odnotowując najszybszy wzrost przychodów po raz pierwszy od 2014 roku. W porównaniu z oczekiwanymi przez Wall Street przychodami na poziomie 1,07 mld dolarów, spółka zanotowała w drugim kwartale roku 1,19 mld dolarów przychodu. Pomimo wzrostu przychodów firmy, jej monetyzowani dzienni aktywni użytkownicy (mDAUs) to 206 milionów. Stanowi to 11-procentowy wzrost rok do roku. Jest to jednak niższa liczba niż prognozowali analitycy – 206,2 mln.

Zainteresowanie Dorsey’a Bitcoinem widać również w jego decyzjach inwestycyjnych. Square zakupił w 2020 roku BTC warte 50 mln USD, których wartość do lutego 2021 roku wzrosła do 253 milionów dolarów.

BeInCrypto Polska - Bitcoin będzie ważną częścią przyszłości Twittera – mówi Jack Dorsey


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk