• Odbierz prezent
BitClude najlepszą platformą wymiany kryptowalut w Polsce?

Na pomysł BitClude wpadł Jakub Wierzcholski, będący głównym udziałowcem grupy BitClude jak również pełniącym funkcję Dyrektora Generalnego. Na rynku kryptowalut obecny jest od roku 2011, jako genialny młody informatyk budował pierwsze kopalnie kryptowalut. Po kopalniach przyszedł czas na kolejne rozwiązania crypto-friendly, których finałem jest BitClude. Kierownictwo platformy uzupełnia Tomasz Limiszewski, doświadczony przedsiębiorca będący częścią rynku technologii blockchain od roku 2013. W zespole BitClude pracuje na dzień dzisiejszy blisko 20 osób, z czego ścisłe kierownictwo zarządza grupą z siedziby w samym centrum Poznania.

Sprawdź co wyróżnia BitClude!

Jak powstał BitClude?

BitClude to nie tylko firma, ale przede wszystkim idea. Pomysł na stworzenie przyjaznej Użytkownikowi platformy do zakupu lub sprzedaży kryptowalut narodził się w głowach twórców już w 2011 roku. Pomysł musiał jednak okrzepnąć i poczekać na swoją kolej, aż w końcu w grudniu 2017 roku rozpoczęto proces przygotowywania platformy.

Po upływie blisko 14 miesięcy Platforma ujrzała światło dzienne. Co zatem wyróżnia platformę? Czy Twórcy osiągneli swój cel?

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

Intuicyjny interface

To co wyróżnia BitClude to z pewnością sposób w jaki podchodzi do Klienta. Jej funkcjonalność nie odbiega w żaden sposób od wiodących pod względem obrotu platform, jednocześnie zachowując minimalizm i intuicyjność wszystkich przełączników. Twórcy przyłożyli dużą uwagę do tego, aby początkujący Użytkownicy nie czuli się zagubieni, jednoczęśnie dając zaawansowanym Klientom wszystkie opcje potrzebne do efektywnego tradingu.

Interface jest przemyślany i spójny, począwszy od rejestracji aż po wypłatę środków z platformy, nie dając możliwości nawet najmniej doświadczonym Użytkownikom, zejść z właściwej ścieżki funkcjonalnej.

Profesjonalny support

To co wyróżnia BitClude, i daje o sobie znać od pierwszego kliknięcia, to kompleksowe, profesjonalne przygotowanie obsługi Klienta. Platforma posiada dwie platformy z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz działający równocześnie chat online obsługiwany 24/7 przez dział techniczny. Oznacza to, że w odróżnieniu od konkurencji większość problemów Użytkowników rozwiązywana jest od ręki. Dział obsługi Klienta jest responsywny, a rozwiązanie problemu, jak podaje współtwórca, Tomasz Limiszewski, w 90% przypadków nie zajmuje więcej niż 10 minut od momentu ich zgłoszenia.

Szybka weryfikacja

Spółka BitClude, podobnie jak wszystkie wiodące podmioty z branży, dokonuje weryfikacji tożsamości swoich Klientów. To co jednak wyróżnia poznańską platformę to sposób w jaki weryfikacja jest przetwarzana. Do czasu BitClude weryfikacja przed zakupem kryptowalut wiązała się najczęściej z wypełnieniem formularza. Jego wypłenienie zabierało około 10 minut, a przetwarzanie weryfikacji zabierało nawet 72h. Weryfikacje były przetwarzane ręcznie, co w przypadku dużej ich ilości powodowało powstawanie sporych kolejek.

BitClude podszedł do weryfikacji w inny sposób. Zespół deweloperski postawił sobie za cel takie prowadzenie działalności, aby automatyzować możliwie każdy proces. Nie ominęło to również weryfikacji Klientów. Sam proces składa się z dwóch etapów, w którym najpierw Użytkownik wykonuje skan twarzy podobny do Face ID oraz przesyła skan lub zdjęcie dokumentów tożsamości, a następnie weryfikacja jest przetwarzana w sposób automatyczny. Najczęściej cały proces weryfikacji nie zabiera więcej niż 5 minut, a o jego postępie Użytkownik powiadamiany jest SMS’em oraz wiadomością e-mail.

Otwórz konto w BitClude

BitClude pierwszą platformą krypto w Polsce z licencją płatniczą

Świat platform do wymiany kryptowalut w Polsce dzieli się na dwie zasadnicze epoki. Pierwszą z nich stanowi epoka zaufania, w której to wpłacając środki na konto platformy ufaliśmy jej twórcom, że dojdzie do ich wymiany. Nadejście drugiej epoki zwiastowało stanowisko twórców BitClude, którzy chcieli wykorzystać zapisy dyrektywy unijnej PSD2, w taki sposób aby chronić interesy swoich Klientów. W ten sposób epoka zaufania, dla BitClude przerodziła się w epokę pewności. BitClude jako pierwsza instytucja powiazana z kryptowalutami uzyskała licencję płatniczą od UKNF umożliwiającą prowadzenie rachunków płatniczych dla swoich Klientów.

Oznacza to, że dokonując wpłaty do BitClude, tak na prawdę wpłacamy środki na nasz własny rachunek, który w naszym imieniu prowadzi BitClude jako instytucja płatnicza. To ogromny przeskok w budowaniu zaufania z Klientami. Na chwilę obecną w Polsce tylko BitClude może pochwalić się takim rozwiązaniem jako giełda kryptowalut. Dzięki uzyskanej licencji płatniczej twórcy mogą wyprzedzać konkurencję jeszcze na jednym polu, a są nim płatności.

Na styku finansów i kryptowalut

Nie ulega wątpliwości, że pomimo projektów firm takich jak Ripple, branża kryptowalut jest dość mocno antagonistycznie nastawiona do świata tradycyjnych finansów. Podobnie ma się stanowisko banków do ekonomicznych, zdecentralizowanych zastosowań technologii blockchain. Dzięki licencji płatniczej, którą posiada BitClude, możliwe jest pogodzenie interesów zarówno jednej jak i drugiej strony finansowego świata, a efektem tego są korzyści dla Klientów.

Od kiedy istnieją kryptowaluty podmioty z nimi powiązane, chcąc świadczyć usługi wymiany musiały dość mocno improwizować w celu utrzymania infrastruktury rachunków bankowych. Wraz z wejściem w życie dyrektywy unijnej PSD2 oraz nowego typu instytucji płatniczej jaką jest MIP otworzyła się droga dla podmiotów takich jak BitClude, które posiadając licencję płatniczą mają chronione prawnie rachunki płatnicze i mogą wykorzystywać je do prowadzenia wymiany, na nieuregulowanym w Polsce, rynku walut cyfrowych.

Pewność i stabilność infrastruktury bankowej umożliwiła BitClude wprowadzenie szeregu rozwiązań, które w znaczący sposób poprawiły komfor użytkowania. Mowa tutaj przede wszystkim o natychmiastowych depozytach i wypłatach realizowanych 24/7 dzięki infrastrukturze Express Elixir prowadzonej przez Krajową Izbę Rozrachunkową. Umożliwia to bardzo szybkie reagowanie na zmiany kursów kryptowalut, co z pewnością docenią dostawcy płynności, dla których taka infrastruktura w znaczący sposób ogranicza ryzyko kursowe. Poza wpłatami bezpośrednio na rachunek płatniczy BitClude oferuje również wygodne i bardzo popularne wpłaty Blik, a wypłaty ekspresowe uzupełnia możliwość wypłaty złotówek w jednym z 7500 bankomatów rozsianych w całej Polsce.

Otwórz konto w BitClude

Jedna platforma - dwa rodzaje kont

Jak mówi współtwórca platformy, Tomasz Limiszewski, celem BitClude jest przede wszystkim przybliżanie tematyki kryptowalut osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z rynkiem finansowym. Znając to podejście nie dziwi zastosowanie przez zespół platformy dwóch rodzajów kont.

Pierwsze z nich przypomina minimalistyczny kantor umożliwiający szybki, naprawdę ekspresowy handel kryptowalutami. Jedyne co musimy zrobić, to wybrać walutę źródłową, docelową, wpisać kwotę i zatwierdzić. W panelu BitClude istnieje również możliwość intuicyjnego dodawania jak i wypłacania środków.

Zespół BitClude nie zapomniał jednak o doświadczonych uczestnikach rynku

Dla nich przeznaczona jest profesjonalna platforma tradingowa umożliwiająca wystawianie ofert limit, ściąganie ofert z rynku, oraz funkcję hidden order i post only. Oczywiście plaforma tradingowa posiada również narzędzia do analizy technicznej. BitClude w tym celu współpracuje z TradingView dostarczając intuicyjny interfejs znany każdemu uczestnikowi rynku finansowego.

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

Profesjonalne API

Dla traderów, którzy wolą polegać na automatyzacji, platforma oferuje funkcjonalne API, które umożliwia integrację zarówno prostych jak i bardziej skomplikowanych botów transakcyjnych. Dzięki relatywnie małej głębokości rynku oraz ciągle rosnącej popularności wśród społeczności platforma BitClude jest idealnym miejscem dla osób chcących zarabiać na market makingu i dostarczaniu płynności. Dodatkowym argumentem jest fakt, że BitClude nie pobiera opłat za wystawianie ofert co zwiększa rentowność dla dostawców liquidity.

Podsumowanie

BitClude to z pewnością platforma, która wytycza nowe standardy. Pozostając w zgodzie z sekorem bankowym korzysta z jego funkcjonalności dając możliwość Użytkownikom szybkiego deponowania i wypłaty środków, jednocześnie pozostając w zgodzie z założeniami, które stanowią fundament kryptowalut. Na moment obecny, na polskim rynku BitClude jest bezkonkurencyjny.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk