• Odbierz prezent
przyszłość futbolu

Wyobraź sobie wirtualną przestrzeń, w której utalentowani młodzi zawodnicy i zawodniczki mogą dzielić się swoją historią, przeżyciami w celu wzajemnej motywacji, by stawać się jeszcze lepszymi. Wyobraź sobie przeglądanie ich statystyk, dotychczasowych osiągnięć i przewidywań sztucznej inteligencji dotyczących ich przyszłego potencjału. Wyobraź sobie wspieranie młodych zawodników w drodze do wielkiej kariery. Już niedługo wszystko to może stać się możliwe, a Ty będziesz mógł inwestować w nich, czerpiąc korzyści z ich rosnącej wartości oraz przyszłych kontraktów.

 

Matematyka wkracza do sportu

Jesteś młodym sportowcem chcącym osiągnąć sukces. Teraz możesz zwiększać swoją motywację w centrum sportowym. Jesteś w stanie stworzyć swój wirtualny paszport na platformie blockchain, uzyskać dostęp do urządzeń śledzących wszystkie potrzebne parametry, by ulepszyć swój trening. Posiadasz także miejsce, w którym znajdują się zagregowane wyniki, statystyki i przewidywania odnośnie twojej pracy, by móc stawać się jeszcze lepszym zawodnikiem.


Dzięki możliwości porównywania się z innymi jesteś w stanie przewidzieć przy zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji swój prognozowany rozwój, możesz również dzielić się swoimi rezultatami ze światem, rozwijać się, by uzyskać wsparcie od inwestorów i fanów sportu.

 

Co to Bitcademy?

W obecnej globalnej gospodarce rynki stają się bardziej dostępne i przejrzyste. Dlatego powstają takie projekty jak Bitcademy, która jest pionierem w tworzeniu wspólnej platformy dla zawodników, fanów i inwestorów.

Portal Bitcademy ma być wspólnym miejscem dla młodych, utalentowanych piłkarzy, chcących wspinających się po kolejnych szczeblach kariery. Pierwszym krokiem, który wykona osoba dołączająca się do programu, będzie stworzenie wirtualnego paszportu, który zorganizuje i zgromadzi wszystkie niezbędne dane. Kolejnym krokiem będzie zamówienie trackera i rejestrowanie na nim swojej aktywności szkoleniowej. Moduł śledzący, zintegrowany razem ze specjalną aplikacją wprowadzi wszystkie dane do paszportu.


Gracz będzie w tym momencie w stanie określić swoją pozycję wśród rówieśników i konkurować z nimi w celu osiągania sportowych wyzwań zaproponowanych przez Bitcademy.


Przykładowo, 15-letni piłkarz będzie mógł dokładnie dowiedzieć się, jak szybki jest, lub jak silne są jego strzały w porównaniu z tysiącami innych rówieśników z całego świata. Poprawi to jego świadomość piłkarską oraz zmotywuje do dalszej pracy i ciężkiego treningu. Dzielenie się swoimi wynikami na portalach społecznościowych również będzie czynnikiem motywującym dla poszczególnych graczy, a także pomoże zwiększyć świadomość dobrej i efektywnej pracy. Co więcej, możliwe będzie porównywanie własnych statystyk i rezultatów z piłkarskimi idolami i gwiazdami światowego futbolu.

 

Inwestycja w młodość i sport

Idąc krok dalej widzimy już zastosowanie technologii blockchain w projekcie Bitcademy. Zawodnik będzie w stanie uruchomić swój własny token inwestycyjny na platformie. Zostanie stworzony swoisty rynek piłkarzy. Będą oni mogli na przykład dzięki promocji w mediach społecznościowych przyciągnąć zainteresowanie do swojego paszportu gracza i uzyskać bezpośrednie finansowanie od fanów piłki nożnej i inwestorów.


Platforma ma na celu stworzenie zupełnie nowego rynku dla inwestorów. Wartość zawodników może rosnąć w zależności od jego rozwoju. Dzięki osiąganiu kolejnych celów i wyzwań, wartość tokenu zawodnika będzie wzrastać. Będzie to również dobre miejsce, by wyszukiwać „perełki” futbolu przez skautów i ich kluby. Należy zwrócić również uwagę, o ile ciekawsze spotkania będą dla fanów czy inwestorów, jeśli będą mieli możliwość oglądania gracza, w którego zainwestowali.


Bitcademy będzie dostarczać narzędzi do ustalenia wartości gracza, zanim jeszcze zostaną zawodowcami. Wirtualne paszporty zawierać będą nie tylko szczegółowe statystyki graczy, ale także nagrania z ich treningów czy gierek. Zostanie również udostępniony specjalny algorytm Bitcademy, zbierający wszystkie dane z urządzeń i stale dostosowujący przewidywania odnośnie ich przyszłej rynkowej wartości.


By poszerzać pulę talentów Bitcademy zamierza budować również fizyczne akademie piłkarskie w krajach słabo rozwiniętych. Będzie to nie tylko korzystne dla inwestorów, ale przede wszystkim da szansę lepszej przyszłości dzieciom z tych regionów. Sukces choćby jednego sportowca często może mieć pozytywny wpływ na całą lokalną społeczność. Dobrym przykładem jest tutaj historia Didiera Drogby, który przekazał 5 mln $ na budowę szpitala i sierocińca w największym mieście Wybrzeża Kości Słoniowej, Abidżanie.

 

Finansowanie Bitcademy

Sposobem, w jaki Bitcademy planuje zdobyć finansowanie swojego projektu jest ICOPzedsprzedaż tokenów ma rozpocząć się w czwartym kwartale 2018 roku, a sprzedaż główna w pierwszym kwartale roku 2019. Według przedstawionej mapy rozwoju budowa trzech nowych akademii piłkarskich ma zostać zakończona w 2021 roku. Obecnie wyszukiwane są najkorzystniejsze lokalizacje.


Bitcademy ma być zatem projektem łączącym platformę internetową wraz z fizycznymi akademiami, wykorzystującym technologię blockchain, urządzenia pomiarowe, oraz algorytmy sztucznej inteligencji. Nowa rewolucyjna idea ma przybliżyć fanów do gry i zawodników, wpływając pozytywnie na młodych sportowców i ich lokalne otoczenie. Biorąc pod uwagę, że projekt dotyczy tak popularnego sportu, jakim jest piłka nożna, jego szanse na sukces wyraźnie rosną.


Piotr Młynarz

Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zainteresowany międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi i i wpływem decyzji politycznych na światową gospodarkę.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk