• Odbierz prezent
BitBay wypuszcza aplikację mobilną. Co warto o niej wiedzieć?

BitBay, największa polska giełda kryptowalut, obecnie z siedzibą na Malcie, udostępniła długooczekiwaną aplikację mobilną swojej platformy handlowej w wersji Beta, dostępną na smartfony z systemami Android oraz iOS (Apple).

 

Aplikacja mobilna BitBay daje dostęp do najważniejszych funkcji platformy handlowej, m.in. takich jak podgląd wykresów, kursów, orderbooków, składanie zleceń giełdowych, czy podgląd salda giełdowych portfeli. Zarówno wpłata, jak i wypłata środków z poziomu aplikacji mobilnej przekierowują użytkownika do witryny internetowej giełdy.

Co ciekawe, wykresy giełdowe wykorzystane w aplikacji są, podobnie jak na stronie internetowej BitBay, dostarczane przez TradingView, co zapewnia użytkownikom dostęp do podstawowych narzędzi analizy technicznej z poziomu smartfona.

Należy pamiętać, że aplikacja jest w wersji beta, co oznacza, że mogą pojawić się niewielkie błędy - przykładowo, na niektórych smartfonach z Androidem nie działają wykresy.

 

Aplikacja dostępna jest zarówno w sklepie AppStore (iOS), jak i Google Play (Android). W przypadku urządzeń z Androidem, należy upewnić się czy pobierana aplikacja jest oryginalna - powinna nazywać się „BitBay - Giełda Bitcoin i kryptowalut [BETA]” i być dostarczona przez developera o nazwie „BitBay”. Jest to o tyle istotne, że w najbliższym czasie mogą pojawić się fałszywe aplikacje, próbujące wyłudzić dane do logowania od klientów BitBay.

 

Aby połączyć aplikację mobilną ze swoim kontem BitBay, należy najpierw zalogować się na giełdę z poziomu przeglądarki internetowej (tak, jak dotychczas), następnie wejść w panel profilowy (w prawym górnym rogu) i wybrać opcję „Ustawienia konta”. W ustawieniach konta należy następnie kliknąć w zakładkę „Powiązane aplikacje” (po lewej stronie) i kliknąć w przycisk „Połącz z nowym urządzeniem”, a później „Generuj kod QR” w nowym oknie (jeśli posiadasz dwustopniową autoryzację Google Authenticator, musisz wcześniej wpisać kod 2FA), a następnie zeskanuj go z poziomu aplikacji mobilnej na swoim smartfonie.

Po zeskanowaniu kodu, należy wybrać czterocyfrowy kod PIN, który będzie chronił dostępu do konta BitBay.

 

Udostępniając swoją oficjalną aplikację mobilną, giełda BitBay dołącza do grona takich giełd jak Binance, czy Bitfinex.

 

Czytaj także: Uważaj na fałszywe portfele kryptowalutowe w sklepie Google Play

Fałszywe aplikacje w sklepie Google Play dla urządzeń z systemem operacyjnym Android są istną plagą. Wśród nich znaczną część stanowią aplikacje podszywające się pod portfele kryptowalutowe, mające na celu kradzież środków nieświadomych użytkowników.   Lukas Stefanko, zajmujący się bezpieczeństwem.. Czytaj
Uważaj na fałszywe portfele kryptowalutowe w sklepie Google Play


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk