• Odbierz prezent
bitbay monero zcash zec xmr

BitBay, największa polska giełda kryptowalut z siedzibą na Malcie, poinformowała we wtorek 3 lipca o wprowadzeniu do swojej oferty długooczekiwanych private-coinów, takich jak Monero (XMR) oraz Zcash (ZEC).

 

Giełda poinformowała o wprowadzeniu do obrotu nowych kryptowalut Monero i Zcash, które będą dostępne nie tylko w parach z bitcoinem (XMR/BTC, ZEC/BTC), ale również z walutami fiducjarnymi, takimi jak PLN, EUR i USD, co zwiększy wygodę użytkowników.

Rynki z XMR i ZEC mają zostać uruchomione jeszcze 3 lipca do godz. 16:00, co może być poprzedzone kilkunastominutową przerwą techniczną w funkcjonowaniu platformy BitBay.

Użytkownicy giełdy długo oczekiwali na wprowadzenie na BitBay kryptowalut zapewniających prywatność - poszerzenie oferty o te dwa instrumenty może być związane z przeniesieniem siedziby giełdy na Maltę. W obecnej niejasnej sytuacji prawnej zw. z kryptowalutami w Polsce, próby udostępnianie handlu na private-coinach mogły wiązać się potencjalnymi problemami regulacyjnymi.

Warto przypomnieć, że giełda BitBay została wpisana 2 lutego na listę ostrzeżeń publicznych KNF, zaś 1 czerwca przeniosła swoją działalność na Maltę, po tym jak ostatni polski bank wypowiedział jej umowę o prowadzenie rachunku bankowego.

Czytaj także: BitBay emigruje na Maltę - polska branża kryptowalutowa umiera

„Zależy mi, aby Bitbay był kojarzony z Polską, bo tutaj wyrósł na potężną firmę, wartą dziś blisko miliard złotych. Nadal chcemy się rozwijać i stąd wychodzić na zagraniczne rynki” – tak jeszcze w ubiegłym miesiącu mówił prezes BitBay, Sylwester Suszek. Podczas odbywającego się pod koniec ubiegłego.. Czytaj
BitBay emigruje na Maltę - polska branża kryptowalutowa umiera

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitocoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk