• Odbierz prezent
Ponad 70 tysięcy złotych przeznaczone przez BitBay ze zbiórki na zakup namiotu dla ratowników medycznych

Zakończyła się charytatywna zbiórka BitBay na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce z COVID-19. Dzięki wyjątkowej hojności społeczności kryptowalut w Polsce początkowy cel zbiórki został szybko przekroczony. Po bezprowizyjnym przewalutowaniu wpłat udało się uzyskać kwotę 70 062,69 PLN.

Pierwsza część środków w wysokości 10 000 PLN została już przekazana Polskiemu Towarzystwu Ratowników Medycznych w Tychach. Kwota posłuży do zakupu namiotu medycznego z przeznaczeniem na punkt medyczny lub szpital polowy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o. w Tychach.

Otrzymana darowizna na zakup namiotu medycznego, jest bardzo dużym wsparciem dla podejmowanych działań przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych. W ramach naszego Towarzystwa tworzymy grupę medyków  pn. Polski  Korpus Ratownictwa Medycznego, którzy będą podejmować się działań związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym. Zakupiony namiot będzie stanowił profesjonalne zaplecze do udzielania pomocy osobom w stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo dziękujemy BitBay, za zrozumienie potrzeby tego działania i udzielenie tak znaczącego wsparcia - komentuje dr Jarosław Madowicz, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych.

Zespół giełdy jest w stałym kontakcie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Megrez Sp. z o. o. w Tychach i wspólnie z jego kierownictwem uzgadnia najlepsze wykorzystanie zebranej kwoty na przeciwdziałanie skutkom pandemii koronowirusa. BitBay zapowiada, że już wkrótce będzie informował o przeznaczeniu pozostały środków. 

Zbiórka BitBay otrzymała ogromne wsparcie społeczności kryptowalut oraz mediów i instytucji. Akcję wsparli patroni medialni: bitcoin.plComparic24FXMAGCyfrowa EkonomiaBitHub.plJBZDBlockspace.pl, Kryptowaluty.expert.
Forum Przedsiębiorczości. Partnerami zbiórki byli również Payment Technology Sp. z o. o. oraz BitBay Pay oraz Klub Przedsiębiorczości.

Pomimo zakończenia zbiórki, BitBay zachęca do dalszego wspierania służb medycznych.


Consilium Invest

Consilium Invest to portal stworzony przez profesjonalnych traderów, pragnących dzielić się swoimi transakcjami z innymi, aby umożliwić im naukę tradingu na prawdziwym rynku. W związku ze zmianą nazwy na TradingDot, od 1 października portal jest dostępny pod adresem https://tradingdot.com.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk