• Odbierz prezent
BitBay jako pierwsza polska giełda wprowadza stable coina - USD Coin (USDC)

Długo trzeba było na tę chwilę czekać, ale wreszcie - stało się. Największa polska giełda kryptowalut BitBay (aktualnie z siedzibą na Malcie) we wtorek 12 stycznia wprowadziła na swoją platformę pierwszego stable-coina, jakim jest USD Coin, poszerzając tym samym swoją ofertę handlową o cztery nowe instrumenty.

 

BitBay udostępni USD Coina w parach z bitcoinem (BTC), ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) oraz - co wyjątkowo ciekawe - również z samym dolarem amerykańskim. Pozwoli to na kupno i sprzedaż USDC bezpośrednio na platformie z wykorzystaniem USD.

USD Coin na BitBay będzie objęty identycznymi opłatami transakcyjnymi, jak pozostałe pary kryptowalutowe - prowizja maker 0% oraz taker 0,1%.

Stable coin na platformie BitBay to spore udogodnienie dla klientów giełdy - pozwoli on na tańsze i szybsze transferowanie środków do aktywa o niskiej zmienności cenowej, w celu zminimalizowania ryzyka.

Czytaj także: BitBay wypuszcza aplikację mobilną. Co warto o niej wiedzieć?

BitBay, największa polska giełda kryptowalut, obecnie z siedzibą na Malcie, udostępniła długooczekiwaną aplikację mobilną swojej platformy handlowej w wersji Beta, dostępną na smartfony z systemami Android oraz iOS (Apple).   Aplikacja mobilna BitBay daje dostęp do najważniejszych funkcji platfo.. Czytaj
BitBay wypuszcza aplikację mobilną. Co warto o niej wiedzieć?

 

USD Coin jest stable-coinem odwzorowującym wartość dolara amerykańskiego, opartym na smart kontrakcie Ethereum - ERC20. Aktualna (dynamiczna) podaż USDC wynosi 258 706 233 jednostek i jest on dostępny na 25 giełdach kryptowalut, z których ok. 60% wolumenu jest generowane przez giełdę Binance. Emisja USDC została zainaugurowana pod koniec stycznia zeszłego roku przez firmę Circlę, będącą operatorem giełdy kryptowalut Poloniex. Tokeny USDC można zakupić, jak i sprzedać zarówno na Coinbase, jak i Poloniex za dolary amerykańskie ze stałym kursem wymiany 1:1.

Aktualnie plasuje się on na 22. pozycji w rankingu kapitalizacji.

Czytaj także: Krypto dolar od Circle - właściciel giełdy Poloniex wypuści konkurencję dla Tethera

Firma Circle, która jest bostońskim start-upem, wspieranym m.in. przez bank Goldman Sachs i która w lutym przejęła giełdę kryptowalut Poloniex, poinformowała w środę 26 września o planach emisji cyfrowego tokenu, który będzie odzwierciedlał cenę dolara amerykańskiego.   USD Coin - tak będzie nazy.. Czytaj
Krypto dolar od Circle - właściciel giełdy Poloniex wypuści konkurencję dla Tethera

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk