• Odbierz prezent
bitbay futurocoin omisego golem

W czwartek 19 lipca Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalut BitBay, poinformował o wprowadzeniu do oferty dwóch nowych kryptowalut - Golem (GNT) oraz OmiseGO (OMG). Od połowy lipca na platformie BitBay dostępny jest również kontrowersyjny FuturoCoin (FTO), jednak informacja o tym fakcie nie była oficjalnie ogłoszona i promowana przez giełdę, prawdopodobnie ze względu na zeszłoroczną negatywną reakcję społeczności na wiadomość o planowanym wprowadzeniu FTO na BitBay.

 

BitBay poszerzył swoją ofertę handlową o dwanaście nowych instrumentów, obejmujących kryptowaluty Golem, OmiseGO oraz FuturoCoin w parach z bitcoinem (BTC), polskim złotym (PLN), euro (EUR) oraz dolarem amerykańskim (USD). Wprowadzenie OmiseGO i Golema oznacza, że giełda rozpoczęła praktyczną realizację swojego planu wprowadzania do oferty tokenów ERC20, opartych na blockchainie Ethereum. W najbliższym czasie klienci BitBay zapewne będą mogli spodziewać się kolejnych tokenów ERC20 dostępnych na platformie.

FuturoCoin został wprowadzony ze względu na miażdżącą przewagę, jaką uzyskał w lipcowej ankiecie stworzonej przez BitBay, w której użytkownicy proponowali i głosowali na nowe kryptowaluty, które mają poszerzyć ofertę giełdy. Trudno jednak uznać ankietę za wiarygodną, gdyż została ona stworzona przy pomocy narzędzi Google, tym samym pozwalając na sztuczną aktywność botów i tych samych adresów IP, oddających wielokrotnie swój głos. Co więcej, wprowadzenie FTO na BitBay - jak pod koniec zeszłego roku zapewniał Sylwester Suszek - miało odbyć się jeszcze w grudniu, zaś w maju tego roku prezes BitBay w nieoficjalnych komentarzach na portalu Facebook informował o wejściu FuturoCoin na giełdę w lipcu. Ankieta najprawdopodniej miała jedynie potwierdzić, że to klienci chcą FTO na BitBay, choć warto przypomnieć, że to właśnie społeczność zareagowała bardzo negatywnie na listopadową informację o planach wejścia na giełdę kryptowaluty należącej do programu MLM FutureNet.

Czytaj także: Czarne chmury nad BitBay. Giełda kryptowalut wprowadza do obrotu kontrowersyjny FuturoCoin

Polskie środowisko kryptowalut mocno poruszyła informacja dotycząca największej rodzimej giełdy kryptowalutowej, BitBay. Jej prezes – Sylwester Suszek – podczas konferencji FutureNet w Makau, zapowiedział, że w styczniu 2018 roku na giełdę trafi nowa kryptowaluta – FuturoCoin. Napływ nowych walut c.. Czytaj
Czarne chmury nad BitBay. Giełda kryptowalut wprowadza do obrotu kontrowersyjny FuturoCoin

 

Informacja o wprowadzeniu do oferty GNT i OMG została ogłoszona w dniu opublikowania przez BitBay wyników finansowych za 2017 r., a także dwa tygodnie po wprowadzeniu do handlu dwóch private-coinów: Monero (XMR) i Zcash (ZEC).

 

Szybsze Ethereum dzięki OmiseGO

OmiseGO jest otwartoźródłowym i zdecentralizowanym projektem opartym na blockchainie Ethereum, stworzonym przez azjatycka firmę Omise, oferującą rozwiązania płatności bezgotówkowych dla biznesu. Celem projektu jest zapewnienie swoim klientom szybkich, bezpiecznych i przystępnych płatności bez konieczności korzystania z pośredników w postaci instytucji bankowych. OmiseGO ma aspiracje do zwiększenia skalowalności Ethereum poprzez implementację protokołu Plasma Cash, a także stworzenie bezpiecznej zdecentralizowanej giełdy (DEX), przeznaczonej nie tylko dla tokenów Ethereum, lecz również dla innych kryptowalut oraz walut fiducjarnych. OmiseGO pracuje również nad SDK dla wielofunkcyjnego portfela, pozwalającego na tworzenie własnych zdecentralizowanych giełd i aplikacji (dApps)

Projekt zebrał 25 mln dolarów podczas sprzedaży tokenów OMG w ramach ICO, które odbyło się 23 czerwca 2017 r. Maksymalna podaż została ustalona na ponad 140 mln tokenów, z czego ponad 65% sprzedano podczas ICO. W lipcu 2017 r. zgodnie z założeniami roadmapy, 5% tokenów OMG zostało przekazanych w ramach airdropu posiadaczom ETH (posiadającym powyżej 0.1 ETH) w ramach akcji promującej projekt.

OMG osiągnął swój maksymalny dotychczasowy kurs (ATH), wynoszący ponad 25.70 dolara (ponad 100x więcej od ceny podczas ICO), w styczniu tego roku, przy kapitalizacji przekraczającej 2.6 mld USD.

Obecna cena tokenu OMG wynosi ok. 7.60 USD przy kapitalizacji przekraczającej 1 mld dolarów, co daje projektowi OmiseGO 19. miejsce w rankingu wartości rynkowej.

 

Golem - polski zdecentralizowany superkomputer

Golem to polski projekt stworzony przez software house Imapp. Ma on na celu stworzenie otwartego, ogólnodostępnego superkomputera o rozproszonej architekturze tworzonej z mocy obliczeniowej komputerów użytkowników przyłączonych do sieci p2p. Zdecentralizowany superkomputer ma być odporny na ataki i pozwalać na przeprowadzanie skomplikowanych obliczeń i operacji, wymagających ogromnej mocy obliczeniowej, której nie posiadają użytkowe komputery. Golem ma znaleźć zastosowanie w renderingu grafiki, zaawansowanych obliczeniach naukowych, uczeniu maszynowym, a także do każdego celu, wymagającego wysokiej wydajności obliczeniowej. Założeniem platformy jest jej ogólnodostępność - każdy użytkownik może zarówno korzystać z mocy obliczeniowej dla swoich potrzeb, jak i udostępniać sieci własną. W kwietniu tego roku Golem uruchomił wersję beta platformy Brass.

Golem oparty jest na blockchainie Ethereum, docelowo mając zapewniać wsparcie dla zdecentralizowanych aplikacji.

Golem zebrał fundusze w formie ICO, sprzedając tokeny ERC20 o nazwie GNT, które odbyło się 13 listopada 2016 r. W ciągu niecałych 30 minut zebrano ponad 8 mln dolarów w ETH (820 tys. ETH wartych dziś ponad 385 mln USD). Maksymalna podaż GNT została ustalona na poziomie 1 mld tokenów.

Czytaj także: Golem - polski projekt superkomputera podbija rynek kryptowalut

Ponad półtora roku temu odbyło się ICO Golema. W ostatnim czasie cena tokenów znacznie wzrosła. Na czym polega projekt? Jakie są jego zalety i wady?   Szybka zbiórka w ramach ICO 11 listopada 2016 r. odbyło się ICO Golema – polskiego startupu. Środki zostały zebrane w ciągu zaledwie 29 minut. By.. Czytaj
Golem - polski projekt superkomputera podbija rynek kryptowalut

 

Kontrowersyjny FuturoCoin

Kryptowalucie FTO, należącej do platformy MLM FutureNet oraz FutureAdPro, poświęcony został osobny odcinek programu „O kryptowalutach”, do obejrzenia którego zapraszam.

W skrócie można powiedzieć, że jest to kopia kryptowaluty Dash, jednak całkowicie scentralizowana (wszystkie masternody należą do prywatnej firmy) i pozbawiona funkcji PrivateSend, zapewniającej anonimowość transakcji. Z użytkowego punktu widzenia, FuturoCoin nie ma jakichkolwiek atutów, względem swojego pierwowzoru, jakim jest Dash. Zakładając względy czysto spekulacyjne, potencjalną zaletą FTO może być jej skonsolidowana i liczna społeczność, która może zapewniać wysoki popyt.

Czytaj także: #8 'O kryptowalutach' - Co robić, gdy bitcoin spada? Grillujemy FuturoCoin.

W 8. odcinku programu Darek Dziduch i Piotr Kowalczyk odprawiają gusła w intencji powrotu byków na rynek kryptowalut. Dowiesz się, co robić, gdy bitcoin i altcoiny spadają, jak wygląda zestaw HODLera, a także poznasz przypowieść o marnym HODLerze. Tematem odcinka jest także FuturoCoin oraz wpisanie.. Czytaj
#8 'O kryptowalutach' - Co robić, gdy bitcoin spada? Grillujemy FuturoCoin.

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk