• Odbierz prezent
BitBay bez obsługi przelewów bankowych - koniec współpracy z IgoriaTrade

Czołowa polska giełda kryptowalut BitBay poinformowała w czwartek 22 sierpnia o zakończeniu współpracy ze swoim dotychczasowym operatorem płatności Igoria Trade, skutkiem czego jest tymczasowe wyłączenie wpłat i wypłat walut fiducjarnych z wykorzystaniem konta bankowego. Zakończenie współpracy giełdy z Igoria Trade związane jest z problemami spółki wynikającymi z wypowiedzeniem umów o prowadzenie kont bankowych przez BOŚ, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

 

BitBay poinformował o zakończeniu współpracy z Igoria Trade w zakresie pośrednictwa płatności z wykorzystaniem przelewów bankowych. Giełda zapewnia, że była przygotowana na taka ewentualność i posiada alternatywne rozwiązanie, którego wdrożenie może zająć kilka dni.

Oznacza to, że możliwość wpłat i wypłat walut fiducjarnych na BitBay została wyłączona od dziś od godz. 13 aż do odwołania. Wszelkie wykonane w tym czasie przelewy na giełdę zostaną automatycznie zwrócone.

 

Zmiana operatora płatności nie wpływa w jakikolwiek sposób na pozostałe formy płatności, takie jak transakcje z wykorzystaniem kryptowalut, wpłaty i wypłaty na poczcie oraz zlecenia wypłaty w bankomatach.

BitBay w ramach rekompensaty nieudogodnień zdecydował się znieść prowizje za wpłaty i wypłaty na Poczcie Polskiej oraz wypłaty w bankomatach od piątku 23 sierpnia, aż do przywrócenia obsługi przelewów bankowych.

 

Problemy Igoria Trade rozpoczęły się po upadku giełdy kryptowalut BitMarket, która była jednym z klientów spółki.   

Czytaj także: BOŚ wypowiada umowę Igoria Trade - możliwe kilkudniowe opóźnienia wpłat i wypłat na BitBay

Spółka Igoria Trade, będąca pośrednikiem płatniczym, obsługującym m.in. największą polską giełdę kryptowalut BitBay, a także niedawno upadły Bitmarket, otrzymała wypowiedzenie umów o prowadzenie rachunków bankowych od Banku Ochrony Środowiska. Oznacza to znaczne utrudnienia dla działaności spółki, k.. Czytaj
BOŚ wypowiada umowę Igoria Trade - możliwe kilkudniowe opóźnienia wpłat i wypłat na BitBay


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk