• Odbierz prezent
Biomed Lublin z wynikami finansowymi - bez euforii, ale akcjonariusze czekają na coś innego

Wytwórnia surowic i szczepionek Biomed Lublin, będąca jedną z najgorętszych spółek na fali „koronawirusowej hossy”, po zakończeniu poniedziałkowej sesji opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze i drugi kwartał 2020 r. Spółka nieznacznie poprawiła wyniki, znacząco zwiększając sprzedaż na rynkach zagranicznych, jej giełdowa wycena wciąż jednak ma się nijak do rezultatów finansowych. Akcjonariusze oczekują na coś innego, marginalizując rolę sprawozdania kwartalnego.

 

Przychody ze sprzedaży Biomedu Lublin w pierwszym półroczu wzrosły do 19,7 mln złotych (o 7% r/r). Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 2,24 mln złotych, co jest wzrostem o 14%, zaś skonsolidowany zysk netto wyniósł 700 tys. złotych, co jest wzrostem o 18%.

Na szczególną uwagę zasługuje wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne, który w pierwszym półroczu zwiększył się z 33% w 2019 r. do 45%. Największy wzrost w strukturze sprzedaży zanotowały szczepionka BCG (na gruźlicę), Onko BCG (116% r/r) i Lakcid (58% r/r).

W samym drugim kwartale Biomed Lublin osiągnął przychody 9,28 mln złotych (8,52% r/r), stratę operacyjną 36 tys. złotych oraz stratę netto 426 tys. złotych.

Wyniki finansowe w żaden sposób nie uzasadniają aktualnej wyceny Biomedu Lublin (niecałe 750 mln PLN), jednak akcjonariusze dyskontują potencjalny wzrost przychodów wynikający z komercjalizacji projektu leku na Covid-19 tworzonego z osocza ozdrowieńców, którzy przebyli chorobę wywoływaną przez koronawirusa.

 

Na wtorkowej sesji kurs akcji Biomedu Lublin nieznacznie rośnie - wynosi on aktualnie 11,5500, co jest wzrostem o niecałe pół procent.

Czytaj także: Trzęsienie ziemi na spółkach Mercator Medical, Biomed Lublin, Biomaxima, PZ Cormay, Inno-Gene, Medcamp. Okazja czy powrót do realiów?

Pandemia koronawirusa doprowadziła do astronomicznych wzrostów na wielu spółkach z sektora biotechnologicznego. Jednak z biegiem czasu przychodzi otrzeźwienie. Czy inwestorzy dali się ponieść fantazji podczas kilkumiesięcznej zwyżki, czy emocjom aktualnie? Pandemia koronawirusa to świetny pretekst .. Czytaj
Trzęsienie ziemi na spółkach Mercator Medical, Biomed Lublin, Biomaxima, PZ Cormay, Inno-Gene, Medcamp. Okazja czy powrót do realiów?

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk