• Odbierz prezent
Biomed-Lublin oraz Eurocash z najgłębszymi spadkami na GPW. Korekty notowań o 10 proc.!
fot. freepik.com

Wczorajsza sesja za Oceanem przebiegała pod dyktando byków – indeks S&P 500 zyskał 1%, ale to indeks Nasdaq pokazał prawdziwą siłę zyskując 2,5% - indeks w tym tygodniu odrobił już połowę strat z korekty zapoczątkowanej w połowie lutego. Formalności dotyczące wprowadzenia pakietu fiskalnego Joe Bidena zostały już dopięte, Prezydent Stanów Zjednoczonych złożył wczoraj podpis pod ustawą zapewniającą fiskalne wsparcie o wartości niemal 2 bln USD.

Po tym jak już w marcu część środków zostanie rozdysponowana jako bezpośrednie przelewy do obywateli –

część z tych środków może następnie popłynąć na rynki finansowe. Tymczasem w Europie KE dopuściła wczoraj do obrotu szczepionkę Johnson & Johnson, teraz wśród obaw pozostaje to czy firma będzie w stanie dostarczyć zakontraktowaną ilość preparatu zgodnie z umówionym terminem. Na posiedzeniu ECB zapadły decyzje o pozostawieniu stóp procentowych oraz programu skupu aktywów na dotychczasowym poziomie.

Pomimo korzystnych uwarunkowań na globalnych rynkach krajowy parkiet odnotował wczoraj słabszą sesję,

przyczyn słabszego zachowania można szukać m.in. w pogarszającej się sytuacji pandemicznej w kraju, która skutkuje wprowadzaniem kolejnych lokalnych obostrzeń. Wśród blue chipów dominowała wyprzedaż, najmocniej straciły walory Alior Banku (-3,3%) i PKO BP (-3%), z drugiej strony po długim okresie słabości pozytywny sygnał pojawił się na akcjach CD Projektu – spółka po wyznaczeniu lokalnego dołka na poziomach zbliżonych do minimów z dna covidowej wyprzedaży z marca 2020 r. odbiła i odnotowała przeszło 5%-owy wzrost.

Dobrze na tle rynku wypadło również Dino (+3,6%),

które dziś podało wyniki za IV kw. 2020 r. w którym odnotowało 204 mln zł zysku netto wobec konsensusu 190 mln zł, w ujęciu r/r zysk wzrósł o 58%. W indeksie mWIG40 do wzrostów powrócił Mabion (+4,7%), a najgłębsze spadki odnotował Eurocash (-11,1%) i Biomed-Lublin (-9,9%), który dzień wcześniej bardzo mocno wystrzelił, przy zwiększony wolumenie, pomimo braku nowych komunikatów płynących ze spółki. W indeksie sWIG80 do najsilniejszych walorów należał Asbis (+8,4%) i Selvita (+7,9%), a do najsłabszych Ferro (-4,9%) i PCC Rokita (-4,3%).

Z pozostałych informacji:

CCC planuje sprzedaż łącznie 20% eobuwie za 1 mld zł spółce Cyfrowy Polsat i A&R Investments.

Dom Development miał w IV kw. 2020 r. 127 mln zł zysku netto, bardzo blisko konsensusu, r/r zysk wzrósł o 48%.

Wynik netto GPW za ubiegły kwartał wyniósł 47 mln zł – o 317% więcej niż w IV kw. 2019 r., ale o 9% poniżej konsensusu


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk