• Odbierz prezent
Biomed-Lublin oraz Celon Pharma z dużą zniżką! Na przeciwległym biegunie Asbis z blisko 18% wystrzałem - notowania GPW
fot. freepik.com

Wczoraj niewielką korektę odnotowały indeksy na Wall Street, indeks S&P przecenił się zaledwie o 0,1%, nieco głębsze spadki, sięgające 0,6%, odnotował Nasdaq. Wśród często poruszanych tematów na początku bieżącego tygodnia jest „margin call” dla Archegos Capital Management, w wyniku którego część banków prawdopodobnie poniesie straty, które już zapowiedział m.in. Credit Suisse i japoński bank Nomura. W temacie pandemii – od 19 kwietnia do Unii Europejskiej ma być dostarczana szczepionka firmy Johnson & Johnson.

Poniedziałkowa sesja była korzystna dla krajowych indeksów,

wśród największych spółek najmocniej zyskał CD Projekt (+13,1%), zwyżka studia odpowiada za przeszło połowę wzrostu indeksu WIG20 (+1,8%). Twórca tytułu „Cyberpunk 2077” udostępnił drugi, znaczący patch do wspomnianej gry, który ma zapewnić przeszło 500 zmian. Dziś głośnym wydarzeniem będzie aktualizacja strategii Grupy CD Projekt, telekonferencja odbędzie się po sesji, o godzinie 18. W indeksie blue chipów, poza liderem, najlepiej radziły sobie spółki energetyczne i KGHM (+2,4%), a najsłabiej wypadły walory Mercator Medical (-4,2%) i LPP (-2,5%).

W zwyżkującym o 1,3% indeksie mWIG40 dominowały walory GTC (+4,3%),

Develia (+3,7%) i Amica (+3,2%), a na przeciwległym biegunie znalazł się Biomed (-5,2%) i Celon Pharma (-2,3%). Indeks sWIG80 również zyskał 1,3%, a do jego wzrostów mocno kontrybuował dynamicznie rosnący po publikacji prognoz na 2021 r. Asbis (+17,6%), za nim w indeksie znalazły się walory ML System (+7,6%) i Ultimate Games (+7,3%), którego symulator wędkarstwa wkrótce trafi na rynek chiński.

Z pozostałych informacji:

  • Zysk netto Famuru w IV kw. 2020 r. wyniósł 31 mln zł, 11% poniżej szacunków analityków.
  • Wynik netto Wirtualnej Polski w ubiegłym kw. wyniósł 39 mln zł wobec konsensusu 36 mln zł, w ujęciu r/r zysk netto wzrósł o 49%. 
  • Śnieżka w 2020 r. zarobiła 86 mln zł netto, więcej o 38% r/r.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk