• Odbierz prezent
Biomed-Lublin notuje najgłębsze spadki - informacja o dodatkowej emisji 3 mln akcji pociągnęła kurs spółki w dół!

Wczorajsza sesja przebiegała w tonie stabilizacji notowań głównych indeksów na Wall Street. Po całym dniu niewielkiej zmienności indeks S&P 500 (+0,2%) zakończył sesję na lekkim plusie, podczas gdy indeks Nasdaq (-0,1%) minimalnie się przecenił. Inwestorzy mogli wyczekiwać na publikację minutek FOMC, które w rzeczywistości niewiele zmieniły. W protokole Rezerwy Federalnej podkreślono, że postęp w realizacji celów FOMC wymaga jeszcze sporo czasu, a więc zakupy aktywów będą kontynuowane. Zasygnalizowano, że trwały wzrost rentowności obligacji skarbowych może budzić niepokój i utrudniać osiągnięcie wyznaczonych celów.

Na krajowym rynku podczas wczorajszego posiedzenia RPP podjęto decyzje o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie,

ponadto ogłoszono, że skup obligacji skarbowych i gwarantowanych przez Skarb Państwa będzie kontynuowany. Wczoraj podjęto również decyzje o przedłużeniu lockdownu do 18 kwietnia. W temacie spółek - indeks WIG20 (-0,7%) uległ korekcie i nie utrzymał się powyżej okrągłego poziomu 2000 pkt., w indeksie mocniej ciążyły notowania LPP (-4,1%), CD Projekt (-2,7%) i Allegro (-1,6%), natomiast na przeciwległym biegunie znalazły się walory Asseco (+2,4%), które poinformowało o utworzeniu spółki celowej, która będzie oferować rozwiązania IT dla jednostek medycznych w oparciu o technologię chmurową.

Indeks mWIG40 (-0,5%) również zniżkował,

a wśród walorów najgłębsze spadki odnotował Biomed-Lublin (-8,2%), który w trakcie sesji poinformował o planach finansowania strategicznych projektów (emisja 3 mln akcji na rzecz Ipopemy Securities, pozyskanie finansowania dłużnego do 40 mln zł). Liderem średnich spółek został Dom Development (+3,4%). Indeks sWIG80 (+0,2%) zakończył dzień z lekkim plusem, a w indeksie dominowały walory Airway (+7%), INC (+5,3%) i Rainbow (+5,1%), najsłabszą spółką był Mabion (-6,9%) – prezes PFR Paweł Borys ocenił, że Mabion może rozpocząć produkcję szczepionki na skalę przemysłową już w III kw. 2021 r.

Z pozostałych informacji:

  • Portfel zamówień grupy Erbud miał wartość 2,55 mld zł na koniec 2020 r. (+7% r/r), zysk netto grupy w ubiegłym roku wyniósł 47 mln zł (+39% r/r).
  • Spółka Creepy Jar, twórca gry „Green Hell”, przenosi dziś notowania na główny parkiet.

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk