• Odbierz prezent
Biomed Lublin największym przegranym! Kurs akcji ponad 9 proc. w dół!
Z artykułu dowiesz się:

  • o sytuacji na polskim rynku akcyjnym 
  • o raportach finansowych spółek 

Ze względu na obchodzone Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych sesja giełdowa nie odbyła się, a europejskie indeksy zachowały się stabilnie, kończąc dzień na delikatnym minusie. Dzisiejsza sesja za Oceanem będzie skrócona i potrwa jedynie do godziny 19.

W ramach krajowych indeksów również nie doświadczyliśmy większych zmian. W indeksie blue chipów najmocniej, bo aż o 6,5% zniżkowały walory Allegro – spółka przed sesją opublikowała kwartalne wyniki. Z drugiej strony najmocniejszą spółką była JSW, która zyskała 6,4%, a na II miejscu znalazły się walory KGHM – producent miedzi kontynuuje wzrostowy rajd, a wyższy kurs spółka osiągała jedynie w latach 2011-2013. Dzisiaj w indeksie blue chipów Asseco Poland zastąpi Play, jednak spółka na wczorajszej sesji odnotowała największy spadek (-4,4%) w indeksie mWIG40, za wyjątkiem nurkującego Biomedu, który przecenił się o przeszło 9%. Biomed Lublin pracuje nad lekiem na COVID-19, dlatego zapowiedzi o skuteczności szczepionek z ostatnich tygodni nie wpływają pozytywnie na kurs spółki, prawdopodobnym scenariuszem jest to, że nawet jeśli uda się opracować lek to może wyjść na rynek niestety za późno.

Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji na rynek trafiły raporty za III kw. 2020 roku:

1) Enea podała wyniki zgodne z wcześniejszymi szacunkami, spółka zanotowała 37,9 mln zł zysku netto wobec 410 mln zł w analogicznym okresie 2019 roku.

2) PlayWay wypracował 22,7 mln zł zysku netto wobec konsensusu 26,8 mln zł, r/r wynik netto poprawił się o 229%.

3) Livechat Software osiągnął 25,6 mln zł zysku netto wobec szacunków analityków wynoszących 22,6 mln zł, poprawa wyniku r/r sięga 81,8%.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk