• Odbierz prezent
Biomed Lublin- kolejna fala hossy czy końcówka korekty wzrostowej

Jakiś czas temu przyglądaliśmy się walorom Biomed Lublin, które znalazły się w niezwykle ciekawym miejscu. Jak się okazało, całkiem nieźle trafiliśmy z timingiem. Jednak w międzyczasie sytuacja mocno się rozwinęła. Cena akcji Biomed Lublin ma za sobą dynamiczny ruch wzrostowy. Spróbujmy się pochylić nad dylematem, czy jest to nowa fala wzrostowa, czy ostatnia faza korekty.

Wsparcie na Biomed Lublin zadziałało perfekcyjnie

Do określenia potencjalnego dołka posłużyliśmy się ostatnim razem równością fal spadkowych. Jak się okazało, rynek bardzo precyzyjnie respektował ten poziom.

Wykres: Kurs akcji Biomed Lublin (3 miesiące) 

Wykres: Kurs akcji Biomed Lublin (3 miesiące)

Po dotarciu do wyznaczonej strefy, kupujący przejęli inicjatywę i wyprowadzili kurs akcji Biomed Lublin na zdecydowanie wyższe poziomy. Podczas dzisiejszej sesji, póki co udało się ustanowić szczyt na wysokości 16,85 zł.

Co dalej z notowaniami spółki Biomed Lublin

Okazuje się, iż obecnie ponownie znaleźliśmy się w kluczowym miejscu. Taka ocena wynika ponownie z tej samej metody pomiarowej. Tym razem wyznaczamy równość fal wzrostowych. Jej zasięg jest niemalże idealny z dzisiejszym maksimum. Co więcej, w tym rejonie rynek pokazał nam reakcję podażową, dzięki czemu mamy potwierdzenie wiarygodności tego rodzaju wyznaczania potencjalnych zasięgów ruchów.

 Wykres 2: Kurs akcji Biomed Lublin (1 miesiąc)

Wykres 2: Kurs akcji Biomed Lublin (1 miesiąc)

Może się okazać, że wynik konfrontacji w tej strefie oporu, będzie miał daleko idące efekty dla dalszych losów kursu akcji Biomed Lublin. Ewentualne przebicie, wykaże znamiona nowego impulsu wzrostowego. W przypadku odpadnięcia w dół, bardzo realne stanie się co najmniej ponowne zejście do okolicy minimów z poziomu 9 zł.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk