• Odbierz prezent
Biomed-Lubiln oddaje niemal cały niedawny wystrzał notowań - kurs waloru jest już poniżej 10 złotych! Wiadomości giełdowe
fot. freepik.com

Wczoraj indeksy za Oceanem delikatnie zniżkowały w wyczekiwaniu na publikację raportów przez największe spółki. Tesla, która jako pierwsza podała swoje wyniki przeceniła się na sesji po publikacji raportu o 4,5%, pomimo odnotowania dobrych, przewyższających konsensus wyników (rekordowy zysk netto w I kw. 438 mln USD). Poznaliśmy już wyniki Alphabet (Google) – zysk na akcję w I kw. wyniósł 26,29 USD wobec konsensusu analityków 15,82 USD, przychody koncernu wzrosły o 34% r/r.

Microsoft również zaskoczył pozytywnie,

osiągając 1,95 USD zysku na akcję wobec oczekiwanych 1,78 USD, przychody wzrosły o 19% w ujęciu r/r. Dziś po sesji wyniki opublikuje Apple i Facebook. O godz. 20 Rezerwa Federalna przedstawi decyzję ws. polityki monetarnej, prawdopodobnie obecna polityka pozostanie bez zmian, jednak pomimo tego uwagę inwestorów przyciągać będzie konferencja prezesa Fed Jerome’a Powella, która odbędzie się pół godziny później.

We wtorek indeks WIG20 zaliczył lekki spadek,

tym samym ponownie znalazł się poniżej poziomu 2000 pkt. W indeksie najmocniej przecenił się Mercator (-7,1%), producent rękawic oddał cały poniedziałkowy wzrost, słabszą sesję odnotowało również Dino (-3,5%). Liderem w indeksie było PGE (+1,9%). W indeksie mWIG40 najsilniejszym walorem był Kruk (+4,7%) – spółka poinformowała o utworzeniu programu emisji obligacji publicznych o wartości nominalnej do 700 mln zł, który będzie skierowany głównie do inwestorów indywidualnych. Najsłabszym walorem był Biomed (-6,4%) – cena waloru znalazła się poniżej 10 zł, tym samym spółka oddała już niemal cały dynamiczny wzrost z I połowy marca.

W indeksie sWIG80 dominowały walory IMC (+6,8%) –

spółka przedstawiła strategię obowiązującą do 2030 r., która zakłada m.in. coroczną wypłatę dywidendy. Mocny wzrost odnotował również Mabion (+5,6%). Na przeciwległym biegunie znalazły się walory Harpera (-7,7%) i Serinusa (-7%).

Z pozostałych informacji:

  • Zysk netto Alior Banku w I kw. 2021 r. wyniósł 108 mln zł wobec 72 mln zł w ubiegłym roku, przewyższył oczekiwania analityków o 39%.
  • Santander w I kw. zarobił netto 152 mln zł wobec prognozy analityków zakładającej zysk na poziomie 123 mln zł, jednak spadł r/r o 11%.
  • PCF Group zakupił udziały w kanadyjskiej spółce Game On za 29,4 mln zł, spółka przeprowadzi ofertę akcji serii D w trybie subskrypcji prywatnej

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk