• Odbierz prezent
BIOMED i zamieszanie wokół spółki. Czy warto kupować jej akcje?

Po środowej informacji o wyprodukowaniu „polskiego leku na COVID-19” kurs spółki BIOMED wzrósł o prawie 50%. Kilka dni temu KNF zapowiedział czynności sprawdzające oraz monitorowanie spółek, które mogą być beneficjentami wzrostów w związku z sytuacją pandemiczną. Spółka musiała wystosować na Twitterze wyjaśnienie sytuacji na związanej z pojęciem leku i dalszymi procedurami klinicznymi.

Szaleństwo na akcjach BIOMEDU

Spółka poinformowała, że skuteczność leku potwierdzają wstępne badania laboratoryjne, ale badanie kliniczne z udziałem pacjentów potrzebne do jego rejestracji ma rozpocząć się dopiero w IV kwartale. Rejestracja i komercjalizacja leku mogą zająć od kilku do kilkunastu miesięcy. Informacje mocno jednak podziałały na inwestorów. Już w środę podczas sesji GPW obroty na akcjach spółki były największe w tym dniu i sięgnęły 340 mln zł, a ich kurs zyskał 36 proc., dochodząc do 21,3 zł. W czwartek przed godz. 15 akcje Biomedu-Lublin traciły ok. 11 proc. kosztując 18,95 proc. Kurs Biomedu, pozostający wcześniej na stałym poziomie ok. 1 zł za akcję, od marca pnie się w górę. Szczyt osiągnął w sierpniu, dochodząc do 32,8 złotych, by na początku września spaść do 10,8 zł.

KNF ostrzega

"Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w połowie marca br., tuż po wybuchu pandemii koronawirusa, zwracał uwagę w swoich komunikatach i ostrzeżeniach, aby inwestorzy nie podejmowali pochopnych decyzji inwestycyjnych związanych z zakupem akcji lub obligacji spółek produkujących sprzęt medyczny, ochronny bądź gdy aktywność tych spółek ma być w jakikolwiek inny sposób związana z pandemią koronawirusa" - napisał rzecznik KNF.

Sytuacja na wykresie BIOMED

Patrząc na wykres dzienny w skali logarytmicznej z punktu widzenia czysto technicznego widać przesłanki do dalszych wzrostów. Środowy wystrzał był wybiciem z korekcyjnej formacji flagi. Ponadto, został wybity poziom oporu na 15 PLN. Czwartek i piątek przyniosły ruch powrotny do wybitego wsparcia. Poniedziałkowe przedpołudnie znów przynosi silne wzrosty. Najbliższym oporem jest poziom 27.50 PLN. Powrót poniżej 15 PLN to zanegowanie wybicia i silny sygnał spadkowy.

 Wykres 1. Notowania BIOMED Lublin, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Notowania BIOMED Lublin, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Czytaj także:

Notowania: WIG20

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:WIG20/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk