• Odbierz prezent
BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.: Złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Europejskiego Programu  InnovFund-SSC-2020–single-stage pod nazwą :Budowa i realizacja inteligentnej mariny (2021-03-12 10:31)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr10/2021
Data sporządzenia: 2021-03-12
Skrócona nazwa emitenta
BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.
Temat
Złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach Europejskiego Programu InnovFund-SSC-2020–single-stage pod nazwą :Budowa i realizacja inteligentnej mariny
Podstawa prawna
Treść raportu:
Zarząd BIOMASS ENERGY PROJECT S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, iż złożył wniosek o dofinansowanie w ramach Europejskiego Programu InnovFund-SSC-2020 –single-stage pod nazwą :Budowa i realizacja inteligentnej mariny.
Kwota projektu to 12.800.000 Euro , kwota wnioskowanego dofinansowania to 7.500.000 Euro. Projekt przewiduje budowę i realizację inteligentnej Mariny .Podstawą konstrukcyjną infrastruktury będą pływające moduły umożliwiające ustawienie pomostów nośnych dla obiektów o różnych funkcjach. Moduł centralny - SMART MARINA będzie pełnił rolę magazynu energii elektrycznej oraz instalacji do produkcji i magazynowania wodoru wraz z układami dystrybucyjnymi. Moduł ENERGY ISLAND będzie podstawowym źródłem zasilania SMART MARINA wykorzystującym energię słoneczną i wiatrową. ENERGY ISLAND offshore będzie czerpać korzyści z energii słonecznej w klasycznym wariancie PV oraz energii wiatrowej generowanej przez innowacyjne rozwiązanie pionowej elektrowni o konkurencyjnej efektywności energetycznej i wydajności. Integracja w modelu smart grid będzie wspierana przez dedykowane wysokosprawne rozwiązania w zakresie konwerterów energii. Od strony klienta systemu SMART MARINA - marina będzie jednostką oferująca prąd i wodór. Opracowana technologia pozwoli na dwukierunkowy przepływ energii do i od klienta. Łodzie i jachty „tankujące” energię, a także cumujące w pobliżu łodzie mieszkalne będą traktowane jako prosumenci (możliwość oddania nadwyżek energii). System dystrybucji energii będzie wspierany przez aplikację sieciową, która informuje o stanie magazynów energii, przyjmuje zamówienia, kolejkuje klientów. Nadwyżki energii w systemie będą sprzedawane do lokalnej sieci elektroenergetycznej. Wszędzie tam, gdzie to możliwe, będą używane materiały pochodzące z recyklingu. Zakłada się wykonanie kompozytowych elementów turbin wiatrowych, kompozytowych materiałów konstrukcyjnych modyfikowanych przemysłowymi włóknami odpadowymi oraz budowę systemu magazynowania energii z wykorzystaniem recyklingowanych akumulatorów Li-ion.
Projekt ten jest kolejnym z przygotowywanych przez naszą Spółkę projektów wdrażających innowacyjne rozwiązania w zakresie energii odnawialnej oraz przechowywania energii oraz wdrażania technologii związanych z komercyjnym wykorzystaniem wodoru

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

(pełna nazwa emitenta)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
(kod pocztowy)(miejscowość)
(ulica)(numer)
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-03-12Jerzy DrożniewskiPrezes Zarządu
2021-03-12Krzysztof ArkuszewskiWiceprezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk