• Odbierz prezent
BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.: Informacja o wpisaniu szybkiego testu antygenowego Lepu Medical SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test na listę testów wzajemnie uznawanych przez wszystkie państwa członkowskie UE (2021-02-19 15:15)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr7/2021
Data sporządzenia: 2021-02-19
Skrócona nazwa emitenta
BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.
Temat
Informacja o wpisaniu szybkiego testu antygenowego Lepu Medical SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test na listę testów wzajemnie uznawanych przez wszystkie państwa członkowskie UE
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd BIOMASS ENERGY PROJECT S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, iż Komitet ds. Bezpieczeństwa Zdrowia UE uzgodnił wspólną listę szybkich testów na obecność antygenów COVID-19 oraz wybór szybkich testów na antygen, których wyniki będą wzajemnie uznawane przez państwa członkowskie.
Podjęto również decyzję w sprawie wspólnego, znormalizowanego zestawu danych, które zostaną zawarte w świadectwach wyników testów dla COVID-19.
Szybkie testy antygenowe Lepu Medical SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit (Colloidal Gold Immunnochromatography), których importerem i oficjalnym dystrybutorem jest nasza Spółka, wpisane zostały na listę testów wzajemnie uznawanych przez wszystkie państwa członkowskie UE.
Wpisanie ich na ogólnie uznawaną w UE listę testów pozwala na ich sprzedaż, oferowanie oraz uczestnictwo w przetargach organizowanych w całej Unii Europejskiej , w których to nasza Spółka ma zamiar uczestniczyć.
„Szybkie testy przesiewowe na obecność antygenów są niezbędne, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19 i powinny być częścią naszej ogólnej odpowiedzi na pandemię. Jeśli negatywne testy na COVID-19 są wymagane lub zalecane w przypadku jakiejkolwiek działalności, ważne jest, aby były one wzajemnie uznawane, a wyniki na certyfikatach były uznawane w całej UE. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w kontekście podróży. Nasi obywatele potrzebują jasności i przewidywalności ”- powiedziała Stella Kyriakides, europejska komisarz ds. Zdrowia i bezpieczeństwa żywności.


MESSAGE (ENGLISH VERSION)

BIOMASS ENERGY PROJECT SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.Usługi inne (uin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
85-312Bydgoszcz
(kod pocztowy)(miejscowość)
Szubińska75-77
(ulica)(numer)
+48 693617707+48 693617707
(telefon)(fax)
ir@bep-sa.plwww.bep-sa.pl
(e-mail)(www)
5542907667340919180
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-02-19Jerzy DrożniewskiPrezes Zarządu
2021-02-19Krzysztof ArkuszewskiWiceprezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk