• Odbierz prezent
Binance kryptowaluty giełda kryptowalut blockchain

Znana giełda kryptowalut Binance nawiązuje współpracę z australijskim start-upem. Jakie będą korzyści dla obu firm? Co będą mogły zaoferować klientom?

 

Portal Finance Magnates poinformował o nowym przedsięwzięciu Binance. Jest to druga pod względem wielkości giełda kryptowalut na świecie. 2 października Binance oznajmiła, że nawiązała współpracę z TravelbyBit – australijskim start-upem. Dzięki tej innowacyjnej firmie lotnisko w Brisbane w Australii stało się pierwszym na świecie lotniskiem przyjaznym kryptowalutom.

W ramach partnerstwa giełda Binance zainwestuje ponad 2,5 mln dolarów w ten start-up. Obie firmy będą wspólnie pracować nad wprowadzeniem systemu terminali płatniczych (POS), który umożliwi wdrożenie technologii blockchain na największych lotniskach na świecie.

Na niektórych międzynarodowych lotniskach, takich jak Brisbane, podróżni mogą obecnie używać mobilnych portfeli kryptowalut do płatności POS w wybranych punktach sprzedażowych.

TravelbyBit jest operatorem wielowalutowej platformy płatności. W tym momencie obsługuje płatności w Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoinie (LTC). Jednak w niedalekiej przyszłości planuje także dodać Binance Coin (BNB) jako kolejną opcję płatności.

Partnerstwo między firmami jest bardzo korzystne dla Binance, gdyż giełda ma ponad 10 milionów użytkowników, a dostępnych jest niewiele miejsc, które akceptują waluty cyfrowe jako metodę płatności. Wkrótce klienci będą mieli więcej opcji do wyboru, gdyż TravelbyBit pozyskuje od ponad roku również inne firmy, które mogłyby przyjmować płatności w kryptowalutach.

Binance i TravelbyBit wspólnie dążą do globalnej adaptacji technologii blockchain. Komentując tę współpracę Changpeng Zhao – CEO Binance stwierdził, że „realna, praktyczna możliwość użycia, kiedy się potrzebuje, jest kluczem do dalszej adaptacji kryptowalut”. Jak dodał, że „nie ma nic lepszego niż móc użyć swych kryptowalut w czasie podróży, gdy wylądujesz w obcym kraju, gdzie możesz nie mieć lokalnej waluty”.

Firma TravelbyBit otrzymała dotację rządową na swą działalność w wysokości 100 000 AUD na dalszy rozwój. Ma to na celu pomóc firmie wejść na światowe rynki i utworzyć więcej miejsc pracy w swym kraju.

Mówiąc o współpracy z Binance, Caleb Yeoh – CEO TravelbyBit stwierdził, że płatności blockchain mogą usprawnić globalny handel poprzez wyeliminowanie większości opłat związanych z wymianą walut. Jak dodał: „Wyobraź sobie, że podróżujesz z wieloma przesiadkami na lotniskach i potrzebujesz tylko jednej waluty. Pracujemy z wieloma innowacyjnymi lotniskami i sprzedawcami detalicznymi, którzy chcą zaoferować swym klientom nietradycyjne metody płatności i szansę doświadczenia przełomowej technologii.”


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk