• Odbierz prezent
Binance huragan Dorian

Portal Cointelegraph poinformował, że Binance przyjmuje darowizny w kryptowalutach, aby pomóc poszkodowanym przez huragan Dorian.

 

Portal Cointelegraph poinformował, że Binance Charity – fundacja będąca częścią giełdy kryptowalut Binance rozpoczęła kampanię, aby pomóc poszkodowanym przez huragan Dorian. 5 września Binance Charity zaczęła przyjmować darowizny w kryptowalutach w ramach kampanii, która ma na celu dostarczanie żywności i pomoc ofiarom huraganu za pośrednictwem lokalnych organizacji na obszarach dotkniętych kataklizmem. Na stronie internetowej Binance poinformowano, że darowizny w kryptowalutach Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) i XRP zostaną przekazane na rzecz projektu Hurricane Relief Project. Jak do tej pory w ramach kampanii zebrano 14 darowizn o łącznej wartości 0.558 BTC, co stanowi równowartość około 5853 USD. Zgodnie z informacjami Binance Charity darowizny i ewentualne wypłaty będą rejestrowane w blockchainie w celu większej transparentności procesu pozyskiwania funduszy.

Huragan Dorian opuścił wybrzeże Stanów Zjednoczonych i podążył ku Nowej Szkocji w Kanadzie. Powołując się na dane Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, Binance poinformowała, że 400 000 osób potrzebuje żywności i innej pomocy bezpośredniej, a 13 000 domów na Bahamach zostało poważnie uszkodzonych lub zniszczonych. Według raportu portalu Vox, w wyniku huraganu straciły życie 43 osoby, ale liczba ta może okazać się większa w miarę poszukiwań.

Wraz ze wzrostem rynku kryptowalut, odgrywają one także większą rolę w działalności dobroczynnej. Giełda Binance prowadziła już liczne zbiórki w kryptowalutach na różne cele związane z niesieniem pomocy potrzebującym. W październiku 2018 r. prowadzona była zbiórka darowizn na rzecz ofiar powodzi w zachodniej Japonii. Giełda Binance prowadziła także kampanię mającą na celu wsparcie szkół w Rwandzie, Kenii i Etiopii. Warto także wspomnieć, że w kwietniu 2019 r. Binance zorganizowała zbiórkę w kryptowalutach na rzecz odbudowy katedry Notre Dame.

Czytaj także: Binance - giełda kryptowalut pomaga ofiarom klęsk żywiołowych

Giełda kryptowalut Binance służy nie tylko inwestorom, ale również w razie potrzeby zajmuje się działalnością charytatywną. W ostatnim czasie opublikowała raport dotyczący pozyskanych środków na rzecz ofiar powodzi.   24 października największa pod względem obrotów giełda kryptowalut na świecie –.. Czytaj
Binance - giełda kryptowalut pomaga ofiarom klęsk żywiołowych


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk