• Odbierz prezent
Binance Facebook Libra

19 sierpnia portal Cointelegraph poinformował, że jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalut – Binance uruchamia projekt blockchainowy „Venus”, którego celem jest wsparcie rozwoju stablecoinów w różnych krajach.

 

 

19 sierpnia w oświadczeniu na swej stronie internetowej, giełda kryptowalut Binance poinformowała o swoich planach uruchomienia projektu „Venus” – inicjatywy, która ma na celu rozwój lokalnych stablecoinów i aktywów cyfrowych powiązanych z walutami fiducjarnymi na całym świecie. Binance oznajmiła, że w związku z tym zamierza nawiązać nowe partnerstwa i współpracę z rządami, korporacjami, spółkami technologicznymi, firmami kryptowalutowymi i projektami zaangażowanymi w większy ekosystem blockchain, aby wspierać kraje rozwinięte i rozwijające się pod względem nowych walut. W tym celu Binance wykorzysta swój już istniejący globalny ekosystem blockchain. Aby zapewnić bezpieczne działanie nowym stablecoinom, Binance wykorzysta swoją sieć Binance Chain i system płatności międzynarodowych. Od czasu uruchomienia w kwietniu, Binance Chain już obsługuje kilka własnych stablecoinów Binance powiązanych z innymi aktywami, takich jak BTCB – stablecoin oparty na Bitcoinie i BGBP (Binance BGBP Stable Coin) powiązany z funtem brytyjskim.

Aby zrealizować projekt Venus, Binance zapewni wsparcie techniczne, system kontroli ryzyka i sieć współpracy na wielu płaszczyznach, wykorzystując w tym celu istniejącą infrastrukturę i uwarunkowania regulacyjne. W swym oświadczeniu Binance zachęca do współpracy potencjalnych partnerów rządowych, spółki i organizacje, które mogą być zainteresowane rozwojem takiego projektu.

Portal Cointelegraph zwrócił uwagę, że nowe ambitne przedsięwzięcie Binance wydaje się bezpośrednio konkurować z planami giganta mediów społecznościowych – Facebooka, który zamierza uruchomić własnego stablecoina w ramach projektu Libra.

Jak humorystycznie zwraca uwagę portal Cointelegraph, wybierając nazwę projektu „Venus”, Binance wkracza także w „astrologiczne wody”.  Projekt Facebooka nosi bowiem nazwę „Libra”, co oznacza Wagę. Bracia Winklevoss natomiast nazwali swą giełdę "Gemini" (Bliźnięta), a jeden z ich stablecoinów nosi nazwę Gemini Dollar.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk