• Odbierz prezent
Binance prezentuje zapowiedź swojej zdecentralizowanej giełdy - Binance DEX

Binance, pierwsza pod względem wolumenu handlowego giełda kryptowalut na świecie, opublikowała we wtorek 4 grudnia video prezentujące interfejs oraz funkcje zdecentralizowanej wersji swojej platformy handlowej, która zgodnie z planem ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2019 r.

 

Zdecentralizowana wersja giełdy będzie nosić nazwę Binance DEX i, mimo podobnego do aktualnej wersji giełdy interfejsu graficznego, będzie oddzielnym produktem z nowymi funkcjonalnościami.

 

Przede wszystkim platforma będzie operowała na własnym blockchainie o nazwie Binance Chain, w którym natywnym tokenem użytkowym będzie dobrze znany Binance Coin (BNB). Oznacza to, że na początku roku dojdzie do zamiany obecnych tokenów BNB, które są oparte na sieci Ethereum (ERC20), na funkcjonujące w sieci Binance Chain. Sieć testowa dla własnego blockchaina Binance ma być dostępna jeszcze w tym roku.

 

To, co wyróżnia Binance DEX od obecnej scentralizowanej platformy, to logowanie za pomocą wygenerowanej 24 częściowej frazy seed, co jest równoznaczne z tym, że użytkownik posiada klucz prywatny do swoich tokenów BNB. Binance DEX ma mieć również możliwość synchronizacji z popularnym portfelem Trust Wallet, który obsługuje wszystkie tokeny Ethereum w standardzie ERC20 i ERC223.

 

Zdecentralizowana wersja Binance początkowo ma obsługiwać wyłącznie tokeny Ethereum oraz Binance Coin, jednak w późniejszym terminie planowane jest rozszerzenie jej funkcjonalności do wszystkich 150 instrumentów znajdujących się obecnie na giełdzie Binance.

 

Oznacza to, że użytkownik po zrealizowaniu zlecenia będzie otrzymywał zakupione środki bezpośrednio na adres swojego portfela.

 

Binance DEX będzie posiadał również własny eksplorator bloków, dzięki któremu użytkownicy będą mogli prześledzić przebieg dokonanych transakcji.

Binance DEX ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2019 r. i ma ogromne szanse na spopularyzowanie zdecentralizowanych platform giełdowych.

 

Zdecentralizowana giełda kryptowalut wyróżnia się m.in. tym, że nie pełni roli depozytariusza i najczęściej nie posiada obsługi klienta. Scentralizowane giełdy nie dają swoim użytkownikom dostępu do kluczy prywatnych środków, które są przez nie przechowywane, co naraża klientów na ich stratę, m.in. w wyniku ataku na giełdę lub jej awarię.

Czytaj także: Binance Coin (BNB) - token użytkowy największej giełdy i "bezpieczna przystań"

Binance Coin (BNB) to cyfrowy token oparty na technologii blockchain sieci Ethereum (ETH) stworzony przez giełdę kryptowalut Binance, która obecnie posiada największy wolumen handlowy na świecie. Binance Coin pełni rolę tokenu użytkowego (ang. utility token) na giełdzie, służącego nie tylko do zebr.. Czytaj
Binance Coin (BNB) - token użytkowy największej giełdy i "bezpieczna przystań"

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk