• Odbierz prezent
Binance giełda kryptowalut kryptowaluty Dex

Giełda Binance coraz bardziej się rozwija. W ostatnim czasie poinformowała o swych postępach w zakresie utworzenia zdecentralizowanej giełdy kryptowalut.

 

Giełda kryptowalut Binance rozpoczęła swą działalność w sierpniu 2017 r. Od tej pory nastąpił jej dynamiczny rozwój. Ma obecnie ponad 10 mln aktywnych użytkowników, a jej dzienne obroty wynoszą około 1,5 mld USD. Znana giełda nie jest wolna od ataków hakerskich. W związku z tym nawet ogłosiła utworzenie funduszu gwarancyjnego dla klientów. Ataki hakerskie są problemem wielu tradycyjnych giełd kryptowalut.

 

Tradycyjne i zdecentralizowane giełdy

Zwraca się uwagę na to, że tradycyjne giełdy kryptowalut są scentralizowane w zakresie dwóch aspektów: kontroli funduszy i zarządzania systemem. Pod tym względem przypominają tradycyjne instytucje finansowe, takie jak banki, którym użytkownicy powierzają kontrolę nad swymi środkami. Warto wspomnieć, że bardzo negatywny stosunek do scentralizowanych giełd kryptowalut ma twórca EthereumVitalik Buterin.

Zakłada się, że zdecentralizowane giełdy kryptowalut (DEX) są bardziej bezpieczne niż tradycyjne, które są bardziej podatne na ataki hakerskie. Zdecentralizowane platformy wymiany kryptowalut są skonfigurowane w sposób pozwalający użytkownikom zachować własność ich coinów, używając kluczy prywatnych. To rozwiązanie zapobiega gromadzeniu aktywów w jednym miejscu, które może stać się łatwym przedmiotem ataku hakerskiego.

 

Nowe plany giełdy Binance

9 sierpnia CEO giełdy Binance – Changpeng Zhao poinformował o uruchomieniu demo platformy zdecentralizowanej giełdy (DEX).

W 6-minutowym filmiku na Twitterze Zhao zaprezentował wczesną wersję nowej giełdy. CEO Binance stwierdził, że na ten moment jeszcze nie można zbyt wiele oczekiwać, nowe rozwiązanie zostanie jeszcze dopracowane.

Zhao pokazał na filmiku trzy istotne funkcje planowanej giełdy: tworzenie nowych tokenów, notowania i handel nimi.

Na razie nie została ujawniona data uruchomienia nowej giełdy. Pozostaje tylko czekać, kiedy wejdzie na rynek i jakie wolumeny transakcji będzie w stanie obsługiwać.

 

 

Warto wspomnieć, że Binance coraz bardziej się rozwija. Według CoinMarketCap, jest giełdą kryptowalut o największych obrotach. Wiosną tego roku giełda Binance poinformowała o przeniesieniu swej siedziby na Maltę. Od dłuższego czasu Malta jest przyjaznym miejscem dla kryptowalut. Tam właśnie prowadzą działalność liczne firmy związane z rynkiem kryptowalut i rozwojem technologii blockchain.

W lipcu giełda Binance wsparła plany utworzenia banku opartego na technologii blockchain. Nowy bank również będzie miał siedzibę na Malcie.

Na początku sierpnia zakupiła Trust Wallet – anonimowy, zdecentralizowany portfel open source, który obsługuje Ethereum i ponad 20 000 tokenów opartych na Ethereum.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk