• Odbierz prezent
Binance giełda kryptowalut

Na odbywającej się w dniach 4-5 kwietnia konferencji Deconomy w Seulu, szef giełdy kryptowalut Binance poinformował o planach na najbliższy miesiąc.

 

Binance jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotów. W ostatnim czasie portal Cointelegraph poinformował o nowych planach giełdy na najbliższy miesiąc.

4 kwietnia na konferencji Deconomy, odbywającej się w Seulu, CEO Binance – Changpeng Zhao oznajmił, że w kwietniu giełda ta otworzy swój oddział w Singapurze. Nie zdradził jednak żadnych dokładniejszych szczegółów.

Warto wspomnieć, że w styczniu giełda Binance potwierdziła, że jej nowe biura będą miały siedzibę w Singapurze i na Malcie. W 2018 r. spółka otworzyła swój oddział w Ugandzie. Ponadto Changpeng Zhao wcześniej wspominał o utworzeniu platformy wymiany kryptowalut w Argentynie, jednakże ta lokalizacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Nowy oddział giełdy Binance to jednak jeszcze nie wszystko. W trakcie konferencji Changpeng Zhao poinformował także, że również w kwietniu zacznie w pełni działać zdecentralizowana giełda kryptowalut Binance DEX. Binance rozpoczęła okres testowy DEX pod koniec lutego. W tym czasie użytkownicy mogli zakładać portfele i zacząć wymieniać tokeny na tej giełdzie. Z giełdą DEX będzie zintegrowany zarówno własny portfel Binance – Trust Wallet, jak i portfele sprzętowe Ledger Nano S. Giełda z czasem planuje dodać więcej portfeli.

 

Czytaj także: Binance prezentuje zapowiedź swojej zdecentralizowanej giełdy - Binance DEX

Binance, pierwsza pod względem wolumenu handlowego giełda kryptowalut na świecie, opublikowała we wtorek 4 grudnia video prezentujące interfejs oraz funkcje zdecentralizowanej wersji swojej platformy handlowej, która zgodnie z planem ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2019 r.   Zdece.. Czytaj
Binance prezentuje zapowiedź swojej zdecentralizowanej giełdy - Binance DEX

3 kwietnia giełda Binance ujawniła na swym blogu, że Trust Wallet przygotowuje nową usługę – stakowania. Uruchomienie tej usługi jest zaplanowane na drugi kwartał 2019 r. i pozwoli wspierać kryptowaluty oparte na algorytmie konsensusu proof of stake. W tym samym wpisie na blogu poinformowano o dodaniu wsparcia dla Tezos (XTZ), znajdującego się w pierwszej dwudziestce najbardziej popularnych kryptowalut.

 

Giełda kryptowalut Binance rozpoczęła swą działalność w sierpniu 2017 r. W krótkim czasie osiągnęła ogromny sukces. Rok później dokonała swej pierwszej znaczącej akwizycji, nabywając Trust Wallet. Powstał on w listopadzie 2017 r. i zasłynął ze zdecentralizowanej aplikacji mobilnego portfela do przechowywania licznych kryptowalut.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk