• Odbierz prezent
Binance obniża dźwignię do 20x podobnie jak FTX

Dyrektor generalny Binance, Changpeng ‘CZ’ Zhao, ogłosił, że Binance również obniży handel dźwignią. Od teraz maksymalny możliwy lewar będzie wynosił tylko 20x.

Dyrektor generalny Binance ogłosił to na Twitterze w poniedziałek. Nowości oznaczają, że od teraz użytkownicy handlujący dźwignią na Binance będą mogli korzystać tylko z maksymalnej dźwigni 20x. Obecnie Binance oferował opcje handlu z dźwignią do 125x. Założyciel Binance stwierdził:

Binance futures rozpoczął ograniczanie nowych użytkowników do maksymalnej dźwigni 20x w ostatni poniedziałek, 19 lipca, 7 dni temu. (Nie chcieliśmy zrobić z tego czegoś dużego). W interesie ochrony konsumentów, będziemy stosować to do istniejących użytkowników stopniowo w ciągu najbliższych kilku tygodni.

FTX również obniża poziom margin tradingu do 20x

Wiadomości od Binance pojawiają się dzień po tym, jak prezes giełdy FTX Sam Bankman-Fried ogłosił, że giełda również obniży maksymalną dźwignię do 20x. Bankman-Fried stwierdził, że ruch ten związany jest z podejściem giełdy do “odpowiedzialnego handlu”.

Prezes FTX powiedział, że użytkowników korzystających z wysokiej dźwigni było niewielu. Większość traderów wykorzystywała jedynie dźwignię 2x na swoich transakcjach. Co więcej, oświadczył, że likwidacje transakcji z użyciem depozytów zabezpieczających stanowiły jedynie 1% wolumenu i pozycji na giełdzie. Podczas gdy istniało kilka argumentów przemawiających za kontynuowaniem oferowania wysokich poziomów dźwigni, Bankman-Fried odpowiedział, mówiąc:

I chociaż uważamy, że wiele argumentów dotyczących wysokiej dźwigni finansowej mija się z celem, nie sądzimy również, że jest to ważna część ekosystemu kryptowalut, a w niektórych przypadkach nie jest to zdrowa część tego ekosystemu.

Kontrola regulacyjna prowadząca do zmniejszenia ryzykownego handlu z dźwignią

Ostatnie ruchy obu giełd pojawiają się w czasie, gdy organy regulacyjne na całym świecie uderzyły w szczególności w Binance. Regulatorzy twierdzą, że platforma prowadzi nieuregulowaną działalność. Binance próbuje obecnie udobruchać regulatorów, a Zhao podobno rozważa możliwość wejścia na giełdę amerykańskiego oddziału Binance poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO).

FTX ogłosił również niedawno ogromną rundę finansowania serii B o wartości 900 milionów dolarów. Dzięki temu jest to jedna z największych w historii giełd kryptowalutowych. Z ponad 60 inwestorami, w tym SoftBank, Sequoia Capital i Coinbase Ventures, jest prawdopodobne, że giełda chce pozbyć się ryzyka, którym obarczeni są inwestorzy detaliczni.

BeInCrypto Polska - Binance obniża dźwignię do 20x podobnie jak FTX


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk