• Odbierz prezent
Binance nie dla każdego - giełda przestanie działać m.in. w USA

W piątek 14 czerwca największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, jaką jest Binance, ogłosiła zmianę regulaminu korzystania z platformy. Głównym założeniem zmian będzie zwiększenie wymagań związanych z procesem weryfikacyjnym KYC, a także - co najistotniejsze - całkowicie wyłączenie rezydentów Stanów Zjednoczonych z możliwości korzystania z giełdy. 

 

Giełda Binance operująca w ramach maltańskiej jurysdykcji odczuwa coraz większe naciski, prowadzące do zacieśniania procedur weryfikacyjnych. Skutkiem tego była konieczność modyfikacji regulaminu korzystania z usług platformy. Bez wątpienia najistotniejszą zmianą jest całkowite wyłączenie klientów ze Stanów Zjednoczonych z możliwości handlu na Binance. Zmiana wejdzie w życie 12 września tego roku i po tym czasie użytkownicy z USA zachowają dostęp do swoich kont z możliwością wypłat środków, jednak nie będą mieli praw do dokonywania wpłat i realizowania transakcji.

Oprócz tego giełda zapowiedziała zawieszenie możliwości korzystania z platformy wszystkim użytkownikom, którzy w jakikolwiek sposób naruszają procedury weryfikacyjne i regulamin Binance. Co więcej, niektórzy z obecnych użytkowników zostaną zobowiązani do przesłania danych weryfikacyjnych, Binance nie podała jednak szczegółów na temat tego o jakie przypadki może chodzić.

Co ciekawe informacja o wyłączeniu rezydentów USA z tradingu na Binance pojawiła się dzień po tym jak giełda ogłosiła partnerstwo z amerykańską spółką BAM Trading, która jest regulowana przez nadzór FinCEN i która miała obsługiwać amerykańskich klientów z poziomu platformy handlowej Binance.

 

Dotychczas na liście regionów i krajów wyłączonych z obsługi przez Binance widniało sześć stanów USA, w tym Nowy York i Waszyngton.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk