• Odbierz prezent
Binance giełda kryptowalut regulacje

W ostatnim czasie prasa poinformowała o nawiązaniu nowego partnerstwa przez znaną giełdę kryptowalut Binance. Ma ono na celu poprawę bezpieczeństwa dokonywanych transakcji.

 

17 października portal Cointelegraph poinformował o nawiązaniu współpracy przez znaną giełdę kryptowalut Binance z firmą Chainanalysis. Firma ta zajmuje się analizami blockchain, usługami dla instytucji finansowych i giełd kryptowalut w zakresie zgodności z wymogami regulacyjnymi oraz cyberbezpieczeństwem.

Partnerstwo Binance i Chainanalysis ma na celu poprawę wykrywania podejrzanych transakcji.

Binance jest obecnie największą giełdą kryptowalut pod względem wolumenu obrotu. Warto wspomnieć, że giełda ta może pochwalić się imponującymi wynikami finansowymi, a w 2018 r. spodziewa się osiągnięcia zysku w wysokości około 1 miliarda dolarów.

Czytaj także: CEO Binance ma ambitny cel - 1 mld dolarów zysku w 2018 r.

Changpeng Zhao, prezes największej na świecie giełdy kryptowalut Binance, w piątkowym wywiadzie udzielonym dla Bloomberg przewiduje, że zyski z działalności jego giełdy mogą wynieść nawet do 1 miliarda dolarów za 2018 r. A to wszystko mimo problemów technicznych samej platformy i słabej koniunktury .. Czytaj
CEO Binance ma ambitny cel - 1 mld dolarów zysku w 2018 r.

Binance kontynuuje swą ekspansję na różne międzynarodowe rynki, co wymaga dostosowania się do reguł AML (przeciwko praniu pieniędzy) i KYC (know your customer), obowiązujących w poszczególnych jurysdykcjach. Celem KYC jest zebranie podstawowych informacji dotyczących tożsamości klientów i ich weryfikacja. AML stanowi natomiast szerszy zbiór procedur zapobiegających działaniom przestępczym.

Współpraca z firmą Chainanalysis ma na celu ułatwienie procesu dostosowania się do tych reguł i poprawy bezpieczeństwa poprzez monitorowanie w czasie rzeczywistym, aby śledzić pochodzenie każdej transakcji dokonanej na platformie Binance. Według relacji prasowych, prace nad rozwiązaniem, określonym jako KYT (know your transaction) zostały ukończone w kwietniu.

Jonathan Levin – współzałożyciel i dyrektor do spraw operacyjnych firmy Chainanalysis skomentował partnerstwo z Binance następującymi słowami: „Biznesy kryptowalutowe o różnej skali zmagają się z tym samym istotnym problemem, którym jest zdobycie zaufania regulatorów, instytucji finansowych i użytkowników. Oczekujemy, że wielu podąży za przykładem Binance, aby budować światowej klasy programy zgodności z AML, aby zadowolić regulatorów na globalną skalę i budować zaufanie wraz z głównymi instytucjami finansowymi.”

Wyjaśniając decyzję o wprowadzeniu reguł AML i KYC, Binance stwierdziła, że takie wytyczne są niezbędne, aby dalsza ekspansja była możliwa.

Dyrektor finansowy Binance – Wei Zhou powiedział: „Naszą wizją jest dostarczenie infrastruktury dla ekosystemu blockchain i globalne zwiększenie wolności pieniądza, jednocześnie przestrzegając regulacji w krajach, które obsługujemy.”

Giełda Binance coraz bardziej się rozwija. Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie poinformowano o nawiązaniu współpracy z australijskim innowacyjnym start-upem.

Czytaj także: Binance zainwestuje 2,5 mln dolarów w innowacyjny start-up

Znana giełda kryptowalut Binance nawiązuje współpracę z australijskim start-upem. Jakie będą korzyści dla obu firm? Co będą mogły zaoferować klientom?   Portal Finance Magnates poinformował o nowym przedsięwzięciu Binance. Jest to druga pod względem wielkości giełda kryptowalut na świecie. 2 paźd.. Czytaj
Binance zainwestuje 2,5 mln dolarów w innowacyjny start-up

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk