• Odbierz prezent
Binance giełda kryptowalut portfel Trust Wallet kryptowaluty

Binance – jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, zakończyła swoją pierwszą akwizycję. Nabyła Trust Wallet – dostawcę portfeli kryptowalut. Co na tym zyska Binance?

 

Binance z siedzibą w Hong Kongu jest zaliczana do największych na świecie giełd kryptowalut. We wtorek giełda poinformowała o swym nowym przedsięwzięciu. Jest nim zakup Trust Wallet. Jest to firma z siedzibą w USA, dostarczająca portfele kryptowalutowe.

 

Co zyska Binance?

Według Binance ta akwizycja ma na celu dostarczenie lepszych usług i większego bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy obecnie przesyłają swoje środki do zewnętrznych portfeli.

W oświadczeniu prasowym CEO Binance - Changpeng Zhao podkreślił ważną rolę portfeli w świecie kryptowalut. Uważa, że portfele powinny być bezpieczne i łatwe do użycia. Jego zdaniem najlepszy w tej kategorii jest Trust Wallet. Jak informuje CEO Binance, w ramach Trust Wallet klucze prywatne są zdecentralizowane, przechowywane na urządzeniach użytkowników.

Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Trust Wallet – korzyści

Utworzony w listopadzie 2017 r. Trust Wallet jest opisywany jako bezpieczna, zdecentralizowana i anonimowa aplikacja open sorce mobilnego portfela do przechowywania ponad 20 000 różnych aktywów kryptowalutowych.

Aplikacja obecnie skupia się na tokenach opartych na Ethereum: ERC-20, ERC-223 i ERC-721, ale planuje dodać także wsparcie dla innych blockchainów.

Po zawarciu umowy marka Trust Wallet zostanie zachowana, a zespół będzie mógł kontynuować swoją działalność i swobodnie rozwijać swój główny produkt. Trust Wallet zyska także bazę użytkowników giełdy Binance, których będzie wspierać swymi usługami.

Założyciel Trust WalletViktor Radchenko stwierdził, że: „Jest to niewiarygodna okazja dla Trust Wallet współpracować z największą i najbardziej poważaną giełdą na świecie. Czujemy także, że współpracujemy z partnerem, który ma podobne podejście do bezpieczeństwa i użytkowników.”

 

Dalsze plany Binance

Umowa nabycia Trust Wallet jest prawdopodobnie pierwszym z wielu planowanych strategicznych przejęć dla Binance.

W czerwcu spółka uruchomiła fundusz inwestycyjny o wartości 1 mld USD. Zhao powiedział wówczas, że jego celem jest wykonać 10-20 inwestycji rocznie.

14 lipca giełda Binance obchodziła swoje pierwsze urodziny. Już w pierwszych sześciu miesiącach swojej działalności giełda zdobyła ogromną popularność. Obecnie ma ponad 10 mln użytkowników. Dzienne obroty giełdy sięgają ponad 1 mld USD.

W pierwszej połowie tego roku giełda Binance osiągnęła 300 mln USD zysku. Spółka spodziewa sie, że za cały 2018 r. osiągnie zysk netto w przedziale od 500 mln USD do 1 mld USD.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk