• Odbierz prezent
Binance i Libra Coin - największa giełda kryptowalut prowadzi rozmowy z Facebookiem

Największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, jaka jest Binance, jest na etapie wstępnych rozmów, mających na celu zaangażowanie w projekt blockchainowej sieci płatniczej Libra, zainicjowanej przez Facebooka. Czołowa giełda nie wyklucza wejścia w projekt i zapewnienie przyszłego wsparcia dla Libra Coina na swojej platformie.

 

 

Gin Chao, dyrektor strategiczny (CSO) Binance, zgodnie z prasowymi doniesieniami, potwierdził że giełda prowadzi obecnie wstępne rozmowy z Facebookiem, których celem jest określenie zasad potencjalnej współpracy w ramach Projektu Libra. Jednym ze scenariuszy współpracy jest zapewnienie wsparcia dla Libra Coina na platformie handlowej Binance. Należy jednak pamiętać, że Libra Coin nie będzie tokenem spekulacyjnym, co oznacza że najprawdopodobniej będzie można kupić go lub sprzedać jedynie po aktualnym kursie, bez możliwości wystawiania zleceń oczekujących i bez obecności standardowego orderbooka.

Oprócz tego, Binance może również dołączyć do Stowarzyszenia Libra, składającego się obecnie z 28 członków, wśród których znajdują się takie firmy jak Uber, eBay, czy MasterCard. Dołączenie do stowarzyszenia oznaczałoby inwestycję przynajmniej 10 mln dolarów oraz chęć prowadzenia własnego węzła w sieci blockchain Libra.

Warto dodać, że obecnie w Stowarzyszeniu Libra znajduje się już największa giełda kryptowalut w USA, jaką jest Coinbase oraz kryptowalutowy procesor płatniczy Xapo.

 

Obecność Libra Coina na największej giełdzie kryptowalut z pewnością przyczyniłaby się do popularyzacji projektu sieci płatniczej Facebooka wśród entuzjastów kryptowalut. Dyrektor strategiczny Binance nie ukrywa, że giełda jest zainteresowana zaangażowaniem w jak dotąd najszerzej zakrojony projekt sieci płatniczej opartej na blockchain. Obecnie jest jednak za wcześnie na uznawanie informacji o współpracy Binance z Projektem Libra za rzetelne.

Czytaj także: Libra Coin: Facebook, rynkowi giganci, sieć blockchain i "kryptowaluta" - znamy pierwsze oficjalne szczegóły

We wtorek 18 czerwca poznaliśmy oficjalne szczegóły na temat długo oczekiwanego Projektu Libra, będącego tworzoną przez Facebooka i niemal trzydziestu partnerów siecią płatniczą opartą na technologii blockchain z własnym tokenem, przez media mylnie określanym mianem kryptowaluty. Wiemy już, że wbrew.. Czytaj
Libra Coin: Facebook, rynkowi giganci, sieć blockchain i "kryptowaluta" - znamy pierwsze oficjalne szczegóły

 

Notowania: FACEBOOK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk