• Odbierz prezent
Binance kryptowaluty giełda kryptowalut Bitcoin

Giełda kryptowalut Binance służy nie tylko inwestorom, ale również w razie potrzeby zajmuje się działalnością charytatywną. W ostatnim czasie opublikowała raport dotyczący pozyskanych środków na rzecz ofiar powodzi.

 

24 października największa pod względem obrotów giełda kryptowalut na świecie – Binance opublikowała post na blogu, w którym przedstawiła raport dotyczący darowizn w kryptowalutach na rzecz ofiar powodzi w zachodniej Japonii.

Powodzie te były spowodowane przez ulewne deszcze trwające od czerwca do lipca tego roku. Z powodu powodzi i osunięć ziemi ponad 8 mln osób było zmuszonych do ewakuacji, 225 osób straciło życie, a uszkodzeniom uległo 17 tysięcy domów.

Giełda Binance na wieść o klęsce żywiołowej zajęła się zbieraniem datków w kryptowalutach od osób indywidualnych oraz firm na rzecz ofiar powodzi. Według raportu giełda zebrała 1,41 mln USD w różnych tokenach ERC20.

Następnie Binance sięgnęła po wsparcie lokalnych organizacji pozarządowych (NGO), spółek i agencji rządowych, aby wsparły akcję pozyskiwania darowizn.

15 października giełda zakończyła dystrybucję datków wśród lokalnych pośredników. Środki, które udało się zebrać to 63.03 BTC i 169.85 ETH, których wartość w czasie dystrybucji wynosiła 56,7 mln jenów, co stanowi równowartość 505 545 USD.

Z łącznej zebranej kwoty Binance przesłała 61.09 BTC do Miss Bitcoin Mai, zajmującej się lokalnym wsparciem. Miss Bitcoin Mai wymieniła bitcoiny na jeny i przesłała 25 mln jenów (222 910 USD) do dwóch organizacji: Momotarou Fund i Peace Wind Japan w celu wsparcia poszkodowanych. Organizacje te zajmują się wspieraniem ofiar klęsk żywiołowych, osób w różnych trudnych sytuacjach życiowych, zapewnianiem dostaw żywności i innych niezbędnych środków w rejony objęte kataklizmem.

Druga runda darowizn była przeprowadzona bezpośrednio z użyciem kryptowalut. Organizacja wspierająca ofiary klęsk żywiołowych Open Japan otworzyła specjalne konto kryptowalutowe. Binance przesłała 169.85 ETH (5,3 mln jenów – równowartość 47 257 USD) na konto tej organizacji.

Binance także podarowała część środków na rzecz wyposażenia tymczasowych miejsc schronienia dla ofiar powodzi w mieście Kure.

Komentując darowiznę, organizacja Open Japan stwierdziła: „Została ona przeprowadzona natychmiast i po potwierdzeniu transferu mogliśmy wymienić ją na jeny japońskie. Otrzymanie tej darowizny pozostawiło nas pod głębokim wrażeniem kryptowalut – zarówno ich rosnącego wpływu na nasz świat, jak i ich potencjału.”

Warto wspomnieć, że CEO BinanceChangpeng Zhao już wcześniej w tym miesiącu wyraził nadzieję, że inni podążą za jego decyzją, aby przeznaczyć opłaty giełdowe na cele charytatywne.

W ciągu ostatnich kilku lat działalność charytatywna przy pomocy kryptowalut zyskuje coraz większą popularność. Darowizny w BTC przyjmują takie znane organizacje, jak Czerwony Krzyż, Save the Children, United Way czy Electronic Frontier Foundation.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk