• Odbierz prezent
Binance Coin przechodzi na własny blockchain i osiąga nowe szczyty

Token użytkowy największej giełdy kryptowalut na świecie, Binance Coin (BNB), w poniedziałek 22 kwietnia rozpocznie funkcjonowanie w ramach własnej sieci blockchain, nazwanej Binance Chain. Migracja na własny blockchain trwała od 19 kwietnia, zaś dotychczasowe tokeny BNB oparte na smart kontrakcie Ethereum ERC20, zostaną zniszczone.

 

Giełda Binance zapowiedziała migrację swojego tokenu użytkowego na własny blockchain już w marcu zeszłego roku, wraz z ogłoszeniem planów stworzenia zdecentralizowanej platformy Binance DEX.

Migracja zostanie zakończona 22 kwietnia i odbędzie się w obrębie platformy Binance. Od wtorku 23 kwietnia uruchomione zostana wypłaty BNB, jednak tokeny nie będą już kompatybilne z portfelami Ethereum, jak było dotychczas. Użytkownicy, którzy posiadają tokeny BNB na portfelach Ethereum, powinni wpłacić je na giełdę przed 23 kwietnia, w celu ich przekonwertowania.

Całkowita podaż Binance Coin wynosi 200 mln, z których 48 mln będzie zamrożone, zaś 5 mln będzie konsekwentnie niszczone.

 

Sieć Binance Chain jest wysoko skalowalnym blockchainem opartym na algorytmie konsensusu Tendermint, obecnie nieobsługującym smart kontraktów. Tokeny BNB będą funkcjonować w standardzie BEP2. Binance wprowadziło swój własny blockchain w celu jego integracji ze zdecentralizowaną platformą, zmniejszenia kosztów transakcyjnych i przyśpieszenia ich realizacji. Wciąż jednak do pokrycia opłat transakcyjnych w sieci konieczne będzie posiadanie BNB, podobnie jak w Ethereum.

Binance Coin jest pierwszym tokenem, który osiągnął nowe historyczne szczyty juz po tzw. „bańce altcoinów” ze stycznia 2018 r. 20 kwietnia cena BNB osiągnęła nowy szczyt na poziomie 25,05 USD.

Czytaj także: Binance Coin (BNB) - token użytkowy największej giełdy i "bezpieczna przystań"

Binance Coin (BNB) to cyfrowy token oparty na technologii blockchain sieci Ethereum (ETH) stworzony przez giełdę kryptowalut Binance, która obecnie posiada największy wolumen handlowy na świecie. Binance Coin pełni rolę tokenu użytkowego (ang. utility token) na giełdzie, służącego nie tylko do zebra.. Czytaj
Binance Coin (BNB) - token użytkowy największej giełdy i "bezpieczna przystań"

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk