• Odbierz prezent
Bilans dla euro mieszany. W grupie G-10 euro zyskiwało do jena dolara funta oraz dolara kanadyjskiego

Bilans dla euro pozostał mieszany, w grupie G-10 wspólna waluta zyskała wobec słabego jena i dolara, a także nieznacznie wobec funta i dolara kanadyjskiego, a straciła wobec pozostałych 6 walut, najbardziej w relacji EURSEK.

Aktualny kurs euro do złotego EURPLN znajdziesz tutaj. Pozostałe kursy sprawdzisz tu!


Słabość przemysłowa indeksu PMI

Uwagę zwróciła wypowiedź jednego z członków ECB (Benoit Coeure), która może być wstępem do wzrostu oczekiwań wobec działań Banku w przyszłym roku, ale i kolejnych latach. Z drugiej strony w oczy rzuca się jednak słabość przemysłowego indeksu PMI – wrześniowe szacunki wypadły poniżej prognoz, zwłaszcza z winy Niemców.

Zgarnij książkę Zawód Inwestor giełdowy. Nowe ujęcie w promocyjnej cenie

Sprawdź promocje!

 

Euro - na jakie wydarzenia zwrócić uwagę w nadchodzącym tygodniu?

To będzie bardziej akcentować poniedziałkowy odczyt indeksu IFO, ale kluczowym wydarzeniem będą szacunki wrześniowej inflacji, które poznamy pod koniec tygodnia (dane poznamy 28.09 o godz. 11:00). W centrum uwagi pozostanie też Turcja (rynek na razie analizuje ostatnie działania tamtejszych oficjeli), oraz Włochy, gdzie w połowie tygodnia powinniśmy poznać założenia do tamtejszego budżetu na przyszły rok, opracowane przez nową koalicję rządową.

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk