• Odbierz prezent
Bieżące notowania znajdują się w silnej strefie oporu 1750 pkt. marcowej luki cenowej

Pierwsza czerwcowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu zbliża się do ubiegłotygodniowych maksimów cenowych, chociaż nie jest to jeszcze negacja wcześniejszych świec spadającej gwiazdy i doji.

Bieżące notowania znajdują się w silnej strefie oporu 1750 pkt. marcowej luki cenowej, nieznacznie powyżej barierę umacnia zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej. Na wypadek obsunięcia kursu wsparcie zabezpiecza uprzednio przełamany kwietniowy szczyt przy wartości 1687 pkt. Kurs pozostaje ponad przebiegiem średniej 15-sesyjnej, na MACD jest aktywny sygnał kupna. Na diagramie 60-min notowania są w fazie konsolidacji, ostatnie ekstrema cenowe definiują punkty wybicia odpowiednio przy wartościach 1696 i 1765 pkt. Uwagę zwracają niskie wartości ADX.

Na rynkach zagranicznych poranne notowania nie są jednoznaczne. Rynki azjatyckie, zwłaszcza Japonia, wykazują dalszą zwyżkę, futures na główne indeksy zachodnioeuropejskie również poddają się lekko wzrostowym nastrojom, natomiast kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskie stopują wykazywany w poprzednich dniach optymizm. W odniesieniu do początku dzisiejszej sesji dla FW20 implikacje byłyby neutralne. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty wskaźników PMI dla kolejnej grupy krajów, m.in. Niemiec. Wczorajszy odczyt dla Polski wykazuje mocną poprawę względem poprzednich danych, ale nadal jest poniżej bariery 50 pkt. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Bieżące notowania znajdują się w silnej strefie oporu 1750 pkt. marcowej luki cenowej - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk