• Sklep
  • Odbierz prezent
książki dla inwestora

Debiutując jako trader sięgasz po książki, które wpadną w oko lub zostaną polecone przez znajomych inwestorów. Warto uporządkować kolejność czytania, aby chaos informacji nie zniechęcił cię do poznawania coraz to bardziej skomplikowanych zasad rynku. Poniżej przedstawiamy usystematyzowane pozycje, które powinieneś zglebić.

 

Analiza techniczna rynków finansowych J. Murphyego

Biblia analizy technicznej, którą każdy inwestor znać powinien, nawet jeśli nie będzie stosował zawartych w niej zasad. Tutaj powinna zadziałać zasada: żeby coś odrzucić, należy najpierw to poznać. Analizę techniczną powinno się poznać chociażby dlatego, że wielu autorów artykułów branżowych odnosi się do nich później we własnych publikacjach. Warto wiedzieć o czym piszą i wyciągnąć własne wnioski. Dużym atutem jest, że książka w zupełności wystarczy, aby w pełni poznać wszystkie szczegóły techniki rynku, od wyznaczania linii trendu, po wyszukiwanie formacji świadczących o jego kontynuacji czy odwrócenia.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Kamil Wawrzyńczak

Aktywny inwestor zainteresowany rynkiem walutowym od pierwszych lat studiów. Największą uwagę przykłada do behawioralnych aspektów inwestowania oraz zarządzania kapitałem. Zwolennik inwestowania na podstawie "czystego wykresu".

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk