• Odbierz prezent
Bezrobocie w USA rośnie, ale rynek akcyjny bez reakcji
Z artykułu dowiesz się:

- jak kształtuje się kurs EUR/USD

- o notowaniach S&P500

W ubiegłym tygodniu w USA przybyło 778 tys. nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, więcej od konsensusu 730 tys., ale też powyżej wszystkich poza dwoma zgłoszonymi prognozami. Liczba jest najwyższa od pięciu tygodni i rodzi spekulacje, czy wzrost liczby zachorowań i lokalne restrykcje nie zaczyna uderzać w rynek pracy?


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dane powinny być sygnałem ostrzegawczym dla polityków, że pakiet fiskalny staje się coraz bardziej potrzebny.

Z innych danych, zamówienia na dobra trwałe za październik wypały lepiej od oczekiwań, podczas gdy odczyt wrześniowy został zrewidowany w górę. Raport potwierdza pozytywne wskazania z produkcji przemysłowej oraz silne odczyty PMI, sugerują solidny pęd po stronie inwestycji.

Rewizja danych o PKB za III kw. (PKB bez zmian, obniżenie dynamiki konsumpcji) nie zmienia ogólnych wniosków na temat silnego odbicia aktywności gospodarczej po wiosennym lockdownie.

Ogólnie, tylko dane z rynku pracy przyciągają uwagę, choć odczuwalna jest niechęć inwestorów do angażowania się w świeże pozycje na kilka godzin przed długim weekendem.

S&P500 porusza się płasko na 3632. Widzimy lekką presję na USD z EUR/USD wracającym ponad 1,19.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk