• Odbierz prezent
bezrobocie

5 września w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało szacunkowe dane dotyczące bezrobocia w sierpniu.

 

W ostatnim czasie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) poinformowało, że szacowana stopa bezrobocia na koniec sierpnia wyniosła 5,2%. Nie uległa więc zmianie w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Była natomiast o 0,6% niższa niż rok temu.

Według danych ministerstwa liczba bezrobotnych na koniec sierpnia 2019 r. wyniosła 866,7 tys. osób. W porównaniu do końca lipca 2019 r. spadła o 1,7 tys. osób.

Najniższą stopę bezrobocia odnotowano w województwie wielkopolskim – na poziomie 2,8%. Najwyższa stopa bezrobocia natomiast utrzymuje się w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie wynosi 8,7%.

Wiceminister Stanisław Szwed podsumował wynik następującymi słowami: „Mamy więc do czynienia ze słabszą dynamiką spadku rok do roku niż w 2018 r. Wówczas w sierpniu liczba bezrobotnych była o 15,6 procent niższa niż w końcu sierpnia 2017 r. Nie zmienia to jednak faktu, że po raz ostatni niższy niż obecnie poziom bezrobocia liczony w liczbie osób bezrobotnych zanotowano w sierpniu 1990 r."

Czytaj także: Bezrobocie w lipcu wg GUS

26 sierpnia GUS przedstawił dane dotyczące stopy bezrobocia w lipcu. Są one zgodne z szacunkami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.   26 sierpnia GUS podał oficjalne dane dotyczące bezrobocia. Stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec lipca 2019 r. wyniosła 5,2% wobec 5,3% w czerw.. Czytaj
Bezrobocie w lipcu wg GUS


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk