• Odbierz prezent
Bezpieczny Internet z Surfshark. Co warto wiedzieć o VPN?

Surfshark oferuje oprogramowanie do ochrony prywatności. Jakie zagrożenia czyhają na użytkownika Internetu? Jak się przed nimi ochronić? Co warto wiedzieć o VPN?

Bezpieczeństwo w sieci – czego możemy się obawiać?

Jednym z największych zagrożeń jest hakerstwo. Łatwym celem dla złodziei danych są niezabezpieczone urządzenia. Powszechnie spotykanymi rodzajami ataków są phishing i złośliwe oprogramowanie. Trudno ich uniknąć bez odpowiedniej ochrony. Kolejnym poważnym zagrożeniem może być kradzież danych do logowania.

Niezbyt groźnym, jednak uciążliwym problemem jest manipulowanie reklamami. Przy braku prywatności w sieci, reklamodawcy mogą poznać nasze nawyki dotyczące przeglądania Internetu i łatwo wpływać na nasze zachowanie. Kolejnym problemem może być śledzenie ISP. Dostawcy usług internetowych mogą gromadzić i sprzedawać nasze dane reklamodawcom. Warto wspomnieć także o dyskryminacji cenowej. Firmy online mogą oferować wyższe ceny klientom, którzy przeglądają ich ofertę, znajdując się w bardziej zamożnym mieście.

Surfshark – o firmie

Surfshark Ltd. jest firmą opracowującą oprogramowanie do ochrony prywatności Surfshark, zarejestrowaną na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Firma posiada zespół pracujący na całym świecie: w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, USA, Holandii, na Cyprze, na Filipinach, Ukrainie i Litwie. Główną przesłanką Surfshark jest humanizacja ochrony prywatności online i opracowanie narzędzi, które chronią prywatność użytkownika poza sferą wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

Czym jest VPN?

Wirtualna sieć prywatna (VPN) jest usługą umożliwiającą połączenie z Internetem za pomocą zaszyfrowanego tunelu, aby zapewnić prywatność online i chronić poufne dane użytkownika. Sieci VPN są zwykle stosowane w celu zabezpieczenia publicznych hotspotów Wi-Fi, ukrycia adresów IP i zapewnienia prywatnego przeglądania Internetu.

Jak działa Surfshark?

Surfshark szyfruje ruch internetowy wysyłany na urządzenia i z urządzeń. Ukrywa także IP użytkownika, aby jego działania online nie były widoczne. Blokuje także reklamy, trackery, złośliwe oprogramowanie i próby phishingu.

Na jakich urządzeniach działa Surfshark?

Surfshark obsługuje wszystkie główne systemy operacyjne: Windows, Linux. MacOS, iOS, Android,  przeglądarki Chrome i Firefox, telewizję Apple TV i FireTV , konsole Xbox i Playstation. Można podłączyć do konta dowolną liczbę urządzeń jednocześnie.

Przykłady zastosowania

Zabezpieczenie tożsamości online

Surfshark umożliwia uzyskanie ochrony przed kradzieżą danych, śledzeniem, nadzorem i ukierunkowanymi działaniami handlowymi.

Blokada reklam, trackerów i złośliwego oprogramowania

Surfshark umożliwia bezpieczne korzystanie z sieci. Chroni przed złośliwym oprogramowaniem i próbami phishingu. Pozwala także cieszyć się brakiem reklam, które wielu użytkowników internetu uważa za uciążliwe.

Bezpieczeństwo w publicznych Wi-Fi

Publiczne sieci Wi-Fi mogą być przydatne, ale jednocześnie nie są bezpieczne, gdyż stanowią łatwy cel dla hakerów. Zdarzają się też przypadki nielegalnych hotspotów imitujących sieci publiczne, których celem jest kradzież danych.

Bezpieczeństwo podczas korzystania z bankowości internetowej

Surfshark zapewnia bezpieczną bankowość internetową dzięki szyfrowaniu typu end-to-end i filtrom złośliwego oprogramowania.

Bezpieczne kryptowaluty

Aby chronić swe aktywa kryptograficzne, warto zaszyfrować swoje dane i uniknąć złośliwego oprogramowania. Wówczas nie będzie można wyśledzić i zidentyfikować portfela za pomocą adresu IP.

Bezpieczne gry

Stosunkowo nowym zagrożeniem są zjawiska takie jak doxxing lub swatting, o których słyszała już większość graczy. Warto chronić nasze dane, aby nie mogły być przez nikogo zbierane, upubliczniane czy wykorzystywane do żartów.

Korzystanie z rozrywki za granicą

Surfshark umożliwia korzystanie z ulubionych programów także za granicą. Dzięki niemu, gdy jesteśmy w podróży, możemy oglądać programy, które są dostępne wyłącznie w naszym kraju.

Uniknięcie cenzury

Internet powinien być otwartym źródłem wiedzy i udostępniania informacji. Dzięki Surfshark można mieć dostęp do dowolnych treści w każdym miejscu. Jest to szczególnie istotne w krajach, gdzie jest ograniczana wolność słowa.

Bezpieczne oglądanie sportu na żywo

Surfshark umożliwia bezpieczne strumieniowanie. Nie trzeba męczyć się z buforowaniem i można oglądać mecze w jakości HD bez denerwujących wyskakujących okienek.

Najlepsze ceny online

Ceny biletów lotniczych, hoteli, wypożyczalni samochodów itp. zmieniają się za każdym razem, gdy zaglądamy na ich strony internetowe.  Mogą się też różnić w zależności od naszej lokalizacji. Dzięki Surfshark można sprawdzić oferty w różnych krajach i wybrać najkorzystniejszą z nich.

Bezpieczne torrenty

Surfshark zapewnia prywatne i bezpieczne połączenie podczas pobierania plików P2P. Nie wpływa znacząco na prędkość połączenia.

Prywatność

Dzięki Surfshark można zachować prywatność i bezpieczeństwo przez cały czas, oglądając to, co chcemy i nie martwiąc się, że ktoś podgląda naszą aktywność.

 

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk