• Odbierz prezent
Bezpieczeństwo wymiany walut w Internecie – pranie pieniędzy finansowanie terroryzmu
fot. freepik.com

W obrocie dewizowym jednym z największych wyzwań jest wspomniane przeciwdziałanie procederom polegającym na wprowadzeniu do obrotu środków finansowych, które pochodzą z nielegalnych źródeł lub służących do finansowania działalności niezgodnej z prawem. Chociaż temat wydaje się rodem z filmu sensacyjnego, zagrożenie jest jak najbardziej realne. Pieniądze pochodzące z handlu narkotykami, działalności zorganizowanych grup przestępczych, czy mające na celu finansowanie organizacji terrorystycznych są prawdziwe. Do walki z nimi utworzono specjalne przepisy, do przestrzegania których są zobowiązane instytucje finansowe na całym świecie.

W Polsce za nadzór nad przestrzeganiem tych regulacji odpowiada aktualnie Szef Krajowej Administracji Skarbowej, który działa na podstawie i zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Stanowisko to zostało utworzone w marcu 2017 roku i przejęło obowiązki od Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

 

DobryKantor.pl


DobryKantor.pl

Kantor Internetowy DobryKantor.pl to solidny i godny zaufania partner biznesowy działający na rynku wymiany walut już od 2012 roku. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk