• Odbierz prezent
Beyond Meat z dobrymi wynikami i złą informacją dla akcjonariuszy. Kurs spada

Beyond Meat, spółka notowana od maja na NASDAQ, która okazała się najlepszym debiutem na amerykańskiej giełdzie od ponad dwóch dekad, w poniedziałek 30 lipca opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku. Mimo, że okazały się one dość optymistyczne, w zaden sposób nie uzasadniają astronomicznej wyceny akcji spółki produkującej „wegańskie mięso”, która od debiutu zyskała niemal 800%. Po publikacji wyników akcje spadły o ponad 12%, czego przyczyną była jednak zupełnie inna informacja od spółki.

 

W drugim kwartale spółka Beyond Meat [BYND:NASDAQ] osiągnęła 67,3 mln dolarów przychodów, co oznacza imponujący wzrost o niemal 290% w stosunku do poprzedniego roku. Strata netto wyniosła 9,4 mln dolarów (0,24 USD na akcję), w porównaniu do 7,4 mln dolarów (1,22 USD na akcję) w zeszłym roku. Skorygowana EBITDA wyniosła 6,9 mln dolarów w porównaniu do straty 5,6 mln dolarów w zeszłym roku.

Kapitalizacja spółki wynosi aktualnie ponad 11,5 mld dolarów, co jednak wskazuje na jej absurdalnie wysoką wycenę - kapitalizacja wynosi ponad 170-krotność dochodów, co stawia Beyond Meat na czele najbardziej „napompowanych” spółek na Wall Street.

Spółka poinformowała również o szacowanych przychodach za 2019 r., które prognozowane są na 240 mln dolarów.

 

Kurs Beyond Meat spadł na wczorajszej sesji o ponad 12%, mimo tego że wyniki okazały się stosunkowo optymistyczne. Co zatem przyczyniło się do negatywnej reakcji akcjonariuszy.

Spółka oprócz wyników kwartalnych, opublikowała również komunikat o nowej emisji akcji. Beyond Meat na czwartek 1 sierpnia zaplanował wystawienie na sprzedaż 3,25 mln akcji zwykłych, z czego 3 mln należy do aktualnych akcjonariuszy, zaś 250 tys. zostanie wystawionych w ramach nowej emisji. Informacja o tym, że inwestorzy instytucjonalni pozbywają się akcji Beyond Meat niemal na historycznych szczytach, a także że w obiegu pojawi się ćwierć miliona nowych akcji ze zrozumiałych względów nie spodobała się akcjonariuszom.

 

Aktualnie akcje spółki notowane są po 223,13 USD, co jest spadkiem o niecałe 5,5%.

Czytaj także: Wegańskie mięso hitem na Wall Street. Beyond Meat najlepszym debiutem od czasów bańki dotcomów

Nie spółka technologiczna, nie operator znanej każdemu aplikacji mobilnej, ani nie innowacyjny startup wykorzystujący technologię blockchain, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe dla potrzeb współczesnego świata. Żadna ze spółek tego typu nie zaliczyła najlepszego debiutu giełdowego ostatnich d.. Czytaj
Wegańskie mięso hitem na Wall Street. Beyond Meat najlepszym debiutem od czasów bańki dotcomów

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk