• Odbierz prezent
Beyond Meat pierwszy raz w historii z zyskiem, mimo tego kurs spada o ponad 20%

Beyond Meat [NASDAQ:BYND], czyli jedna z najbardziej medialnych amerykańskich spółek, będąca producentem „wegańskiego mięsa”, opublikowała w poniedziałek 28 października wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Spółka po raz pierwszy w swojej historii zanotowała zysk kwartalny i jednocześnie osiągnęła wyniki wyższe od oczekiwań. Mimo tego, na wtorkowej sesji cena akcji Beyond Meat spadła o ponad 22%.

 

W trzecim kwartale 2019 r. Beyond Meat zanotował bardzo dobre wyniki - przychody ze sprzedaży wyniosły 92 mln dolarów (oczekiwano ok. 82 mln USD), co jest wzrostem o 250% w porównaniu do trzeciego kwartału zeszłego roku. 45% przychodów kwartalnych pochodziło bezpośrednio ze sprzedaży produktów do sieci restauracji (pilotażowe programy wprowadzania produktów Beyond Meat do swojej oferty w trzecim kwartale rozpoczęły takie sieci jak McDonald’s, KFC, czy Subway)

Co jednak najistotniejsze, spółka po raz pierwszy w swej historii osiągnęła zysk w perspektywie kwartalnej - wyniósł on 4,1 mln dolarów, w porównaniu do 9,3 mln straty rok wcześniej.

 

Wyniki za trzeci kwartał zachęciły spółkę do podwyższenia prognozowanej wysokości przychodów za 2019 r. z dotychczasowych 265 mln do 275 mln dolarów (z początkowych 240 mln USD).

Zarząd Beyond Meat zapowiedział plany międzynarodowej ekspansji, jednocześnie wspominając o konieczności obniżenia marży w sklepach ze względu na coraz większą konkurencję na rynku roślinnych produktów imitujących mięso.

 

Mimo obiecujących wyników finansowych akcje Beyond Meat spadły na wczorajszej sesji o ponad 22%, do 81,99 USD. Powodem tego może być zakończenie lockupu (okresu, w którym udziałowcy nie mogą zbyć swoich akcji) dla inwestorów instytucjonalnych. Warto dodać, że Beyond Meat debiutował na giełdzie 2 maja z ceną 25 dolarów za akcję. Dotychczasowy szczyt notowań, osiągnięty pod koniec lipca, wynosi niecałe 235 dolarów. Beyond Meat jest uznawany za jedną z najbardziej „napompowanych” spółek obecnych na amerykańskiej giełdzie. 

Czytaj także: Wegańskie mięso hitem na Wall Street. Beyond Meat najlepszym debiutem od czasów bańki dotcomów

Nie spółka technologiczna, nie operator znanej każdemu aplikacji mobilnej, ani nie innowacyjny startup wykorzystujący technologię blockchain, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe dla potrzeb współczesnego świata. Żadna ze spółek tego typu nie zaliczyła najlepszego debiutu giełdowego ostatnich d.. Czytaj
Wegańskie mięso hitem na Wall Street. Beyond Meat najlepszym debiutem od czasów bańki dotcomów

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk