• Odbierz prezent
Best Forklift Operator - nowy tytuł w portfolio spółki Gamedust

Gamedust - spółka specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych na platformy wirtualnej rzeczywistości, zapowiedziała kolejną grę, tworzoną we współpracy z developerem produkującym realistyczne symulatory Settapp Sp. z o. o. Best Forklift Operator to pierwsza gra, przy której Gamedust występuje w roli wydawcy, wspomagając swym doświadczeniem na rynku VR zewnętrznego dewelopera, wykorzystując własne doświadczenie. Tytuł w całości wspiera technologię VR, ale umożliwia też granie w standardowym trybie - na monitorze; z myszką i klawiaturą, lub padem.

Best Forklift Operator to gra, która pozwala graczom sprawdzić się jako operator wózka widłowego. Przygoda z symulatorem rozpoczyna się od obowiązkowego szkolenia. Gra wykorzystuje elementy symulacyjne wprowadzające gracza w sztukę profesjonalnej obsługi maszyn przy pracy z towarami gabarytowymi. Gra obsługuje tryb wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu można mocniej zagłębić się w świat gry.

- Dzięki dobrej sytuacji w naszej spółce jesteśmy pozytywnie nastawieni do kolejnych projektów. Cały czas realizujemy nasze plany w stu procentach i jesteśmy w stanie wydawać coraz to lepsze gry. Współprace z innymi developerami dają nam nowe możliwości i wykorzystując nasze doświadczenie tworzymy kluczową spółkę gamingową w branży – mówi Paweł Flieger, Prezes Gamedust S.A.

Best Forklift Operator zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steam w 2022 roku, dopracowując i rozwijając mechanikę związaną z obsługą wózków widłowych, z czasem gra będzie poszerzona o nowe zadania, pojazdy i magazyny.

Firma Gamedust jest partnerem kluczowych producentów sprzętu VR, takich jak: Oculus, HTC, czy Xiaomi. Dodatkowo spółka prowadzi również działalność portingową, wykonując porty produkcji własnych na rynki azjatyckie, a także współpracuje z platformami przeznaczonymi dla konsumentów z rynku chińskiego – Pico, Xiaomi czy Huawei, dostarczając na nie swoje tytuły.

Gamedust angażuje się też w przedsięwzięcia z innych segmentów – obecnie prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie sztucznej inteligencji. Pod koniec 2019 roku firma zdobyła dofinansowanie w wysokości niemal 3 mln zł. na stworzenie zaawansowanych narzędzi pozwalających wdrożyć wiarygodnie postrzeganą przez odbiorcę sztuczną inteligencję w projektach z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Projekt jest obecnie w fazie realizacji.

***

Informacje o firmie:

Gamedust

 powstał w 2015 roku jako dział Virtual Reality w Setapp - polskim software house'ie z siedzibą w Poznaniu. Studio stało się oddzielną firmą w 2017 roku i dostarczyło Neverout, Overflight, Spuds Unearthed i najnowszy Yupitergrad na ponad 15 platform do gier VR i innych. W tworzonych grach stawia na połączenie unikalnej mechaniki rozgrywki i kierunku artystycznego. Spółka posiada doświadczenie, które pozwala jej dostarczać projekty na czas w zdrowym środowisku pracy, samodzielnie portować i publikować gry oraz pomagać innym firmom w ich projektach Unity Engine VR i non-VR.

Misją Gamedust jest zaprojektowanie nowej, dedykowanej mechaniki rozgrywki, która zrewolucjonizuje branżę gier VR/AR/MR i uwolni jej pełny potencjał.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk