• Odbierz prezent
Bessa nie dotyczy BitTorrent (BTT) - 670% wzrostu w kilka dni po ICO

W niecały tydzień po wyjątkowo udanym ICO BitTorrent (BTT), które zakończyło się w mniej niż kwadrans, tokeny zyskały na wartości ponad sześciokrotnie, zaś ich płynność bije na głowę chociażby Bitcoin Cash (BCH), czy samą platformę TRON, na bazie której wyemitowano tokeny BTT. Podczas ICO zebrano ponad 7 mln dolarów, zaś aktualnie ich kapitalizacja przekracza 80 mln.

 

Do publicznej sprzedaży tokenów BTT doszło w poniedziałek 28 stycznia na platformie Binance Launchpad. Na sprzedaż wystawiono 59,8 mld tokenów w cenie 0.00012 dolara każdy. ICO zakończyło się dokładnie w 13 minut i 25 sekund, jednak Justin Sun, założyciel platformy TRON, twierdzi, że zbiórka zakończyłaby się w mniej niż minutę, gdyby nie problemy techniczne Binance, wynikające z przeciążenia serwerów. Wielu użytkowników skarżyło się na brak możliwości wzięcia udziału w ICO z powodu zbyt niskiej przepustowości platformy Binance. Fundacja BitTorrent w ramach rekompensaty dokonała airdropu 5 tys. tokenów BTT każdemu użytkownikowi, który nie był w stanie zakupić ich na platformie Binance z powodu problemów technicznych.

Podczas ICO BitTorrent zebrano łącznie ponad 7,1 mln dolarów w czasie krótszym niż 15 minut, co przypomina czasy zbiórek z 2017 r.

 

Aktualnie BTT notowany jest po ok. 0,000925 dolara, co oznacza że od swojej ceny z ICO zyskał na wartości ponad 670%. Kapitalizacja rynkowa BitTorrent aktualnie przekracza 82 mln dolarów, dzięki czemu token znajduje się na 52. pozycji w rankingu wartości rynkowej. BTT jest również wyjątkowo płynny - dzienny wolumen handlowy wielokrotnie przekracza jego kapitalizację wynosi ponad 400 mln dolarów, co sprawia że BTT znajduje się w pierwszej piątce pod względem wolumenu.

11 lutego posiadacze kryptowaluty TRON otrzymają również BTT w formie airdropu, na co przeznaczone zostanie 10,89 mld tokenów, odpowiadających 1,1% wszystkich tokenów (990 mld)

 

BTT, jak dotąd mało który token może pochwalić się również tak szybką adopcją na giełdach - w zaledwie niewiele ponad tydzień od dnia ICO, BitTorrent jest dostępny aż na dziewięciu giełdach: oprócz Binance, m.in. na UpBit, KuCoin, OKEx, czy Bittrex.

Czytaj także: BitTorrent, największa sieć p2p, uruchamia własny token w sieci TRON

Wielofunkcyjna platforma blockchain Tron (TRX) kontynuuje ambitne plany kompleksowej synchronizacji z siecią wymiany plików p2p BitTorrent, która została zakupiona przez założyciela projektu Tron, Justina Suna, w czerwcu 2018 r. W czwartek 3 grudnia zespół projektowy poinformował o stworzeniu token.. Czytaj
BitTorrent, największa sieć p2p, uruchamia własny token w sieci TRON

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk