• Sklep
  • Odbierz prezent
Bee Simulator stworzony przez VARSAV Game Studios nominowany do nagrody GCE 2018 Development Awards

Bee Simulator – najbardziej obiecująca produkcja VARSAV Game Studios, otrzymała nominację do jednej z najważniejszych nagród w Europie, przyznawanej na międzynarodowym wydarzeniu branżowym – Game Connection Europe 2018 Development Awards. Symulator pszczoły warszawskiego studia zyskuje coraz większą rzeszę fanów – gra została doskonale przyjęta przez odwiedzających tegoroczne targi Gamescom i PAX. Zakończenie produkcji planowane jest w pierwszym kwartale 2019 r.

- Game Connection Europe 2018 Development Awards to bardzo znane wydarzenie w branży, na którym nagradzane są najbardziej kreatywne i oryginalne projekty. Już sama nominacja do nagrody niezwykle nas cieszy i jest kolejnym potwierdzeniem, że Bee Simulator, którego scenariusz opiera się  na życiu i zachowaniu pszczół, ma potencjał, by stać się hitem. Co ważne, nasz projekt jest jedynym projektem z Polski, który bierze udział w konkursie. – informuje Łukasz Rosiński, wiceprezes VARSAV Game Studios.

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

Symulator pszczoły realizowany jest od kwietnia ubiegłego roku przez 20-osobowy zespół produkcyjny VGS, we współpracy ze specjalistami z branży pszczelarskiej. Gra – z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby – dedykowana jest rodzinom z dziećmi. Zwiastun Bee Simulatora spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem – już w pierwszym miesiącu liczba jego odsłon na różnych kanałach przekroczyła 2 mln wyświetleń. W prasie ukazało się ok. 900 artykułów na temat samej gry.

- Symulatorem pszczoły chcemy kształtować świadomość naszej marki, jako studio wyspecjalizowane  w kreatywnym łączeniu gier akcji z symulatorami oraz światem zwierząt – to nasz absolutny wyróżnik   na tle innych studiów gamingowych w Polsce. Mam nadzieję, że oryginalny temat naszej gry oraz  unikatowa grafika, sprawią że kapituła konkursu doceni naszą pracę, a gracze otrzymają fascynującą propozycję spędzenia czasu w gronie najbliższych. Powalczymy też o nagrodę publiczności – dodaje Łukasz Rosiński.

Spółka jest w końcowej fazie produkcji Bee Simulatora. Premiera tytułu planowana jest jednocześnie na komputery osobiste PC i przynajmniej jedną konsolę. Łączny koszt produkcji gry ma wynieść ok. 2 mln zł.  Studio zastrzega jednak, że przy zadowalającej sprzedaży rozważy jego zwiększenie, poprzez stworzenie płatnych dodatków do gry lub jej uaktualnienia. Zakończenie produkcji Bee Simulator planowane jest w Q1 2019 r. VGS nie zdecydowało jeszcze, kto będzie wydawcą gry.

Finałowa Gala Game Connection Europe 2018 Development Awards odbędzie 24 października w Paryżu. Już teraz, na facebookowym profilu konkursu, trwa głosowanie na najlepszy – zdaniem publiczności – projekt: https://www.facebook.com/gce18devawards. Głosy można oddawać do 23 października.


VARSAV Game Studios

VARSAV Game Studios (do września VARSAV VR) koncentruje swoją działalność w obszarze produkcji gier komputerowych oraz aplikacji. Zespół developerski studia VGS tworzą utalentowani specjaliści  z doświadczeniem zdobytym w znanych, polskich studiach developerskich. Spółka świadczy także usługi IT dla podmiotów zewnętrznych oraz tworzy zaplecze technologiczno – biznesowe dla projektów z branży nowych technologii. Ponadto prowadzi działalność polegającą na udzielaniu wsparcia merytorycznego, technologicznego lub finansowego projektów dla podmiotów z branży gier komputerowych, m.in. poprzez wyspecjalizowany portal crowdfundingowy CrowdDragons.com

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk