• Odbierz prezent
Będzie gorąco! CD Projekt, CCC i wiele innych spółek odsłoni karty w tym tygodniu
fot. freepik.com

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Pierwsze dni notowań, raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym tygodniu handlowym i na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę? Przed nami ostatni dzień maja, który jest ostatnim momentem na publikację sprawozdań finansowych za pierwszy kwartał dla spółek z głównego parkietu GPW - swoje wyniki pokażą m.in. CCC oraz CD Projekt, którego raport jest szczególnie oczekiwany. Kolejne dni tygodnia będą wolne od wyników finansowych, co jednak nie znaczy, że na giełdowym parkiecie będzie nudno, szczególnie w kwestii wypłacanych dywidend.

 

Poniedziałek, 31 maja

CD Projekt - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Czołowa spółka gamingowa na warszawskiej giełdzie, wchodząca w skład indeksu WIG20 od kilku miesięcy boryka się z kryzysem wizerunkowym po nieudanej premierze flagowej gry Cyberpunk 2077. Wyniki za pierwszy kwartał tego roku mogą być kluczowe dla sentymentu i notowań akcji CD Projekt w najbliższych tygodniach, szczególnie że spółka nie podzieliła się informacjami na temat szacunkowych rezultatów finansowych. Oczywistym jest, że wyniki za pierwszy kwartał będą znacząco wyższe od tych sprzed roku, ze względu na grudniową premierę Cyberpunka 2077. Warto jednak przypomnieć, że w I kwartale ubiegłego roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 192,97 mln złotych, zysk operacyjny 97,62 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 91,98 mln złotych. W poprzednim kwartale (IVQ 2020) przychody wyniosły 1,67 mld złotych, zaś zysk netto 984,18 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CD Projekt są notowane po 178,5800 PLN za sztukę.

 

CCC - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Największy producent i sprzedawca obuwia na warszawskiej giełdzie, wchodzący w skład indeksu WIG20, w pierwszym kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 965,1 mln złotych netto. Strata operacyjna wyniosła 309,8 mln złotych, natomiast skonsolidowana strata netto 339,9 mln złotych (EBITDA 125,4 mln złotych na minusie). Oczekiwania akcjonariuszy w stosunku do wyników za pierwszy kwartał są wysokie, szczególnie że spółka przewiduje dwucyfrowy wzrost sprzedaży i wysoką dynamikę wzrostu w segmencie e-commerce w roku obrotowym 2021/22. O wysokie tempo wzrostu w perspektywie rocznej nie będzie jednak trudno ze względu na negatywny wpływ początkowej fazy pandemii koronawirusa na rezultaty za pierwsze trzy miesiące zeszłego roku. 

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CCC były wyceniane na 120,0000 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również m.in: Ailleron, Braster, CDRL, CreepyJar, DataWalk, Enter Air, Ferrum, JW Construction, Mennica Skarbowa, NTT System, Polnord, Protektor, SFD, Softblue, Suntech, Unibep, T-Bull, Work Service

 

Dywidendy: AC Autogaz (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 2,20 PLN na akcję), Biomaxima (dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,25 PLN na akcję), Budimex (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 16,70 PLN na akcję), CD Projekt (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 5 PLN na akcję), Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka (dzień wypłaty dywidendy 3,60 PLN na akcję), Gremi Media (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 5,67 PLN na akcję), Grupa Kęty (dzień ustalenia prawa do dywidendy 44,57 PLN na akcję)

 

Wtorek, 1 czerwca

JW Construction - dzień przymusowego wykupu akcji spółki przez dwójkę akcjonariuszy: Józefa Kazimierza Wojciechowskiego oraz Katarzynę Annę Szajnwald. Posiadają oni ponad 95% akcji spółki (84 721 754 sztuk), co uprawnia ich do ogłoszenia przymusowego wykupu pozostałych akcji, który odbędzie się właśnie 1 czerwca. Obecni akcjonariusze mniejszościowi nie mają możliwości odmowy - ich akcje zostaną odkupione po z góry ustalonej cenie 3,70 PLN za sztukę. Co ciekawe, notowania JW Construction zostały zawieszone w czwartek 20 maja przy kursie 4,1600 PLN, co oznacza że większościowi akcjonariusze odkupią akcje spółki za cenę o ponad 10% niższą niż rynkowa.

Jeden z czołowych deweloperów na warszawskiej giełdzie był notowany na głównym parkiecie GPW od 2007 r.

 

WZA: ATM Grupa, Biomed Lublin (ws. podziału zysku za rok obrotowy 2020), Decora, Draw Distance, Lubelski Węgiel Bogdanka, Introl (ws. pokrycia straty za rok obrotowy 2020 i przeznaczenia części środków z kapitału rezerwowego na wypłatę dywidendy), Marvipol, Photon, Polnord

 

Corelens - publikacja raportu finansowego za 2020 r.

 

Środa, 2 czerwca

Dywidendy: Asseco Poland (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 3,11 PLN na akcję), Eurotel (dzień ustalenia prawa do dywidendy 6,20 PLN na akcję), Unimot (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1,97 PLN) na akcję)

 

Czwartek, 3 czerwca

Dzień bez sesji giełdowej, brak zaplanowanych publikacji spółek z GPW

 

Piątek, 4 czerwca

Vakomtek - publikacja sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

 

Dywidendy: Auto Partner (Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,10 PLN na akcję), Krynicki Recykling (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 1,20 PLN na akcję), Teliani Valley Polska (pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,02 PLN na akcję)

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk